Alışverişte etiket okuma eğitimi Migros mağaza turlarında

0
508

Alışverişte etiket okuma eğitimi ile çocuklar alışverişi öğreniyor. Çocuklarımızı yaşama nasıl hazırlıyoruz? Büyüdüklerinde yüksek lisans yapmış, anadili gibi İngilizce konuşan, çok iyi bir işte çalışan ama kasaptan nasıl et alacağını, manavdan nasıl sebze meyve seçeceğini bilmeyen yetişkinler mi olacaklar?Alışverişte Etiket Okuma Eğitimiİyi yaşam bilincinin küçük yaşlarda edinilen davranış değişikliği ile mümkün olduğu inancıyla Migros mağazalarında çocukları bilinçlendirme turları düzenleniyor. “Çocuklar İçin İyi Yaşam Mağaza Turları” ile çocuklar dengeli beslenme, hareket etmenin önemi ve doğru alışverişin püf noktalarını tüm incelikleri ile öğreniyor.

Alışverişte etiket okuma eğitimi ile çocuklar alışverişin püf noktalarını öğreniyor

Mağaza turlarında “İyi Yaşam” eğitimi alan çocuklar; meyve-sebzelerin faydalarından, ürünlerin raflara ulaşana kadar geçirdiği kontrol süreçlerine ve İyi Tarım Uygulamaları’na kadar birçok bilgiye ulaşıyor. Dengeli beslenme ve hareket etmenin önemi vurgulanıyor. Çocuklar şarküteri ve kasap reyonlarından alışveriş yapmayı, kg ve adetli alınan ürünler arasındaki farkı, etiket okuma ve indirimli ürünleri ayırt etme gibi gündelik hayatı kolaylaştıran bilgileri ediniyorlar.

Çevreci uygulamalar ve geri dönüşüm faaliyetleri ile ilgili olarak da çocukların daha iyi bir gelecek için yapabileceği katkılar anlatılıyor.

Migros, ‘İyi Yaşam’ eğitimlerine katılan çocuklara, içerisinde çeşitli ürün indirimleri olan Money Club kartının yanında Gıda Güvenliği Derneği ile birlikte hazırladığı “Migros Sağlıklı Büyüme Rehberi” kitabını hediye ediyor.

Dileyen tüm çocuklar mağazalara rezervasyon yaparak turlara katılabiliyor. Migros Çocuklar İçin İyi Yaşam Mağaza Turları ile “iyi yaşam farkındalığı” çerçevesinde düzenlediği projelerle bugüne kadar 81 bin çocuğa ulaştı.

“İyi Yaşam Mağaza Turları” eğitimleri nasıl hazırlandı?

Gıda Güvenliği Derneği ile birlikte çocuklara yönelik ‘Sağlıklı Büyüme Rehberi’ hazırlayan Migros, bu rehber eşliğinde, bu yıl 65 ildeki mağazalarında çocuklar için mağaza turları gerçekleştirdi.

Migros Mağaza Yöneticileri bu turlara, Oyuncu ve Davranış Bilimleri Uzmanı Mehmet Auf tarafından verilen ‘İyi Yaşam’ eğitimlerini alarak hazırlandılar. Türkiye’nin her bölgesinden eğitime katılan mağaza yöneticileri çocuklara hangi bilgileri, nasıl aktarmaları gerektiği konusunda detaylı bilgi edindi.

CEVAP VER