Çocuk ve Aile Fuarı hem çocuklara hem büyüklere

Çocuk ve Aile Fuarı 21-24 Eylül tarihlerinde Crown Plaza İstanbul Asia Kongre Merkezi’nde gerçekleşiyor. Mutlu Çocuk=Mutlu Aile teması ile kurgulanan fuar İstanbul Anadolu yakasının ilk ve tek Çocuk ve Aile Fuarı. Çocuklar tohum topu yapabilir, büyüklere ise tavsiyemiz “Doğa ile Oyun” paneli.Çocuk ve Aile FuarıFuarın bir başka daha önemli ilk olma özelliği daha var. Dünya Sağlık Örgütü 2017 işitme kaybı eylem planında belirttiği gibi global bir halk sağlığı sorunu olan ve ülkemizde nüfusun yaklaşık yüzde bir buçuğunu etkileyen İşitme Kaybı hakkında, işitme kayıplı çocuklara ve ailelerine rehabilitasyon desteği veren Çocuk Eğitim Derneği (ÇED) çalışmalarını destekleyip, işitme teknolojisi ve eğitim programları hakkında farkındalık yaratacak panellere fuar kapsamında yer veriliyor.

Çocuk ve Aile Fuarı “Aile Panelleri”

Aile Panelleri kapsamında 23 Eylül Cumartesi saat 16.30’da Doğa Oyunları Evi Kurucusu Burcu Meltem Arık “Çocuklar ve Doğa, Doğa ile Oyun” konusunda bilgi verecek

Panellerde uzmanlar; Okuma Kültürü ve Çocuk Kitapları Üzerinden Çocuklarla İletişim Kurmak, Çocuklarda Öfke Kontrolü ve Empati Geliştirme, Çocuklar için Güvenli Internet Kullanımı, Güçlü Çocuk Yetiştirmek, Bebek ve Çocuk Beslenmesi, Çocuklarda KBB hastalıkları konularını ele alacak.

Yeni anneler ve anne adaylarına yönelik, Doğum Sonrası Estetik Kaygılar; Ameliyatlı ve Ameliyatsız Çözümler ve Hamilelikte Ayak Sağlığı ve Ayak Bakımı gibi konular da uzmanlar tarafından açıklanacak.

Çocuk ve Aile Fuarı “Çocuk Etkinlikleri”

Çocuklara bu fuarda “Dur, Hayır, Dokunma” yerine “Hadi, Doku, Keşfet” deniyor.

Fuar süresince çocuklar için İyi Cüceler Kitabevi moderatörlüğünde eğlenceli ve bilgilendirici etkinlikler organize ediliyor.

Çocuk Etkinlik Alanı’nda her gün 11.00-12.00 arası IPA (Uluslararası Oyun Birliği) ile Tohum Topumu Yapımı gerçekleşiyor.

Çocuklar uluslararası masal anlatıcısı Şeyda Çevik ile interaktif masal etkinliğine katılarak hayallerin sınırsızlığını deneyimleyebilir.

Hakan Sezgin Ritim Atölyesi’nin müzikli ritim oyunu “Eşgalibanga” ile eğlenebilir.

Hayalbaz Tiyatro’nun 16. Uluslararası İstanbul Kukla Festivali’nde oynadığı “Evvel Zaman İçinde” adlı müzikli çocuk oyununu izleyebilir.

Tüm çocuk etkinliklerinin ücretsiz olacağı fuarda çocuklar eğleniyor, anne babalar da fuar alanındaki uzman konu ve konukların seminerlerini izleyebiliyor.

Fuarın web sitesinden ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Daha fazla bilgi, program, iletişim, ulaşım, kayıt için: www.cocukveaile.ist

CEVAP VER