Çocuklar doğayı doğadan Harika Gezegen ile öğreniyor

Çocuklar doğayı doğadan Harika Gezegen programıyla öğreniyor. Da Vinci Televizyon Kanalı’nda yayınlanan programının her bölümünde efsanevi̇ Jacques Costeau’nun torunu Philippe Costeau ile beraber dünyayı keşfe çıkıyorlar.

çocuklar doğayı

Çocukken Jacques Costeau ile dünyayı gezmiştik. Şimdi de çocuklarımız torun Costeau ile keşif dolu heyecanlı yolculuklara çıkıyor.

Çocuklara yönelik bilim odaklı televizyon kanallarından olan Da Vinci Televizyon Kanalı’nın Doğa ve Yaşam kategorisinde çocuklar en çok sevdiği programlarından biri olan doğa eğitimi için eğlenceli bir seçenek olan Harika Gezegen’in ikinci sezonu bu ay başlıyor.

Çocuklar doğayı gezerek öğreniyor

21 Haziran 2018’de itibaren her hafta sonu 22.00’da Da Vinci’de yayınlanacak “Harika Gezegen” programının yeni sezonunda çocuklar dünyayı gezerken kano sporunu yaparak öğrenecek, dağlara tırmanacak, uçmanın keyfini yaşayacak ve fosilleri araştıracaklar.

Philippe Costeau ve çocuklar, gittikleri her yerde, yerel bilim insanlarıyla tanışken araştırmaları onların gözünden inceleme şansına sahip oluyorlar ve doğayı doğadan öğreniyorlar.

çocuklar doğayı

Efsanevi Jacques Cousteau’nun torunu olan Phillippe Cousteau Jr. bir çok kez Emmy adayı olmuş bir televizyon sunucusu, yazar, konuşmacı ve yorumcu. 2004 yılında çevresel bir organizasyon olan ve gençlere sürdürülebilir bir gezegende çalışmak için ilham kaynağı olan “Dünya Eko Uluslararası”nın da kurucusu.

Da Vinci Kids Mobil Eğitim Uygulaması

Geleceğe daha hazır nesiller yetiştirmeyi amaçlayan Da Vinci Televizyon Kanalı, çocukların sosyal yeteneklerini geliştirmelerinin yanı sıra, teknoloji ve bilimi sevdirmek için hazırlanan Da Vinci Kids Mobil Eğitim Uygulaması’yla da çocuklara istedikleri zaman istedikleri yerde ulaşabilecekleri yeni nesil bir dijital eğitim ortamı sunuyor. Ebeveylerin çocukları için hem güvenilir hem eğitici olan mobil eğitim uygulaması arayışına cevap veriyor.

Da Vinci Kids Mobil Eğitim Uygulamasına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz

GooglePlay: play.google.com/store/apps/details?id=com.alegra.kidspace

Apple Store: itunes.apple.com/app/id1169403787

Her çocuğun iyi bir eğitime her yerden ve istediği zaman erişim hakkı olması gerektiğine inanan Da Vinci Kids, üretim ekonomisi odaklı tasarlanmış geleneksel eğitim sistemimizin dijital öğrenmeyi doğru şekilde benimsemesi sürecinde oluşan açığı kapatarak, çocukların dijital dönüşüme ayak uydurmasını hedefliyor.

2007 yılından bu yana “eğlenerek ve uygulayarak öğrenme” metodunu benimseyen Da Vinci Televizyon Kanalı’nın dünyaca ünlü eğitim içerikleri, bugün 100’den fazla ülkede yayınlanıyor.

Daha fazla bilgi için: www.davincikids.tv/tr/

CEVAP VER