Çocuklara ücretsiz binicilik kursu için Türkiye Jokey Kulübü

Çocuklara ücretsiz binicilik kursu düzenleyen Türkiye Jokey Kulübü’nden randevu almak ister misiniz? 8-10 yaş grubu çocuklara temel binicilik eğitimi, her hafta sonu İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda veriliyor.

Çocuklara ücretsiz binicilik kursu

Çocukların hayvanlar ile yakın bağ kurması için en etkili yollardan biri at binme. Şehirde yaşayan çocuklar için atlar ile iletişim ve binicilik oldukça uzak ve pahalı bir seçenek olarak görünüyor.

Türkiye Jokey Kulubü’nün organize ettiği sosyal sorumluluk projesi ile artık bu olanaktan birçok çocuk ücretsiz yararlanabilecek.

Çocuklara ücretsiz binicilik kursu

Türkiye Jokey Kulübü çocukları küçük yaşta atlarla buluşturarak onlara at sevgisi aşılamak ve gelişimlerini olumlu yönde etkilemek amacıyla ücretsiz temel binicilik dersleri verecek.

Profesyonel bir ekip tarafından Pony atlarla gerçekleştirilecek derslerde, ata yaklaşma, malzeme kullanımı, biniş, oturuş, iniş, dönüş, sürüş, duruş ve baldır kullanımı gibi temel eğitimler alacak çocuklar daha sonra, hafif, orta ve tempolu at binme tekniklerini öğrenecek.

Çocuklara ücretsiz binicilik kursu

Sosyal Sorumluluk Projesi ile çocukların hem at binmeyi öğrenmesi, hem de doğa ile iç içe bir ortamda eğitici aktiviteler yoluyla keyifli vakit geçirmesi hedefleniyor.

Eğtimler 4-5 Kasım tarihlerinden itibaren Cumartesi ve Pazar günleri İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleştirilecek.

8-10 yaş grubu çocuklara yönelik 30 dakikalık seanslar halinde düzenlenecek binicilik kursundan randevuyla her çocuk haftada bir kez yararlanabilecek.

Ayrıntılı bilgi ve randevu için:

İstanbul Veliefendi Hipodromu Telefon: 0 (212) 414 67 59

Web: www.tjk.org

TJK Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi

Türkiye Jokey Kulübü, jokey yetiştirilmesine yönelik 1985 yılında İstanbul Hipodromunda bir Eğitim Merkezi açtı.

1998 yılında ünlü jokeylerimizden Ekrem Kurt’un anısını yaşatmak için Eğitim Merkezinin adı, Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi olarak değiştirildi. TJK Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi, ülkemizde benzeri olmayan ve jokeylik mesleği için eğitim veren tek kuruluş.

İstanbul Veliefendi Hipodromu’nda bulunan Apranti Eğitim Merkezi’nde eğitim süresi 2 yıl. Ağırlıklı olarak Binicilik dersinin yanında, At Bilgisi, Yarış Nizamnamesi, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Matematik ve İngilizce ders programları da yürütülüyor.

Ekrem Kurt Apranti Eğitim Merkezi’nde Eğitim Merkezi Müdürü, beş Binicilik Öğretmeni, bir Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler Öğretmeni, bir İngilizce Öğretmeni, bir Rehber Öğretmen, bir de Veteriner Hekim teorik ve uygulamalı olarak eğitim veriyor.

CEVAP VER