Öğretmenler Günü hediyesi fidan dikmeye ne dersiniz?

Öğretmenler Günü hediyesi olarak bu yıl öğretmeninizin adına 7 Ağaç Ormanı’na fidan dikmeye ne dersiniz? Bilgilerini paylaşarak sizi geleceğe hazırlayan öğretmeniniz, ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanı’nda bir ağaç olsun ve geleceğe doğada onunla birlikte dokunun.

Öğretmenler Günü Hediyesi

Öğretmenler günü yaklaştı. Ne hediye alsak diye mi düşünüyorsunuz? Bu yıl öğretmenler günü hediyesi olarak öğretmeninizi bir ağaç olarak ormana götürmek ister misiniz? 🙂

Tıpki bir ağaç gibi yapraklarını, çiçeklerini, meyvelerini paylaşıyor öğretmeniniz sizinle. Bilgisini ve sevgisini akıtıyor size. İşte bu hediye, onun değerini en güzel anlatan hediyelerden biri belki de?

Doğal, çok özel, anlamlı ve uzun ömürlü bir hediye seçeneği olarak ÇEKÜL Vakfı 7 Ağaç Ormanı‘na öğretmeninizin adına fidan dikebilirsiniz.

Öğretmenler Günü hediyesi fidanları nasıl dikebiliriz?

ÇEKÜL Vakfı bize sevdiklerimize en doğal hediyeyi verme olanağı sunuyor. 7 Ağaç Ormanı’nda bir ağaç oluyoruz hepimiz, doğaya karışıyoruz.

Neden mi 7 Ağaç deniyor bu ormana? 7 Ağaç, bir kişinin bir yılda tükettiği kadar doğal kaynağı temsil ediyor. ÇEKÜL 7 Ağaç Ormanları, her yıl tükettiğimiz kadar ağacı doğaya geri kazanma olanağı sağlıyor. Tükettiklerimizle doğa üzerinde yarattığımız baskı her geçen gün artıyor. Yeni fidanların toprakla buluşmasına her zamankinden daha çok ihtiyacımız var.

Tekirdağ ili, Gaziköy mevki 7 Ağaç Ormanlarında fidanlarınız olması için kendiniz ya da sevdikleriniz adına 7 ve katları adetlerde fidan bağışı yapabilirsiniz.

7 Ağaç bağış bedeli 75 TL. 7 Ağaç Ormanları’na destek olduğunuzda, sevdikleriniz adına fidan diktiriyorsanız adına bağış yaptığınız kişiye ÇEKÜL tarafından hazırlanan özel kartlar gönderiliyor.

Daha yeşil ve yaşanabilir bir dünya için öğretmenize hediye edeceğiniz fidanlarınızı ÇEKÜL online dükkandan sipariş verebilirsiniz. Kart konusu olarak “Öğretmenler Günü” kutusunu işaretlemeniz yeterli. Sınıfça ağaç hediye etmek isterseniz, 7’nin katları seçenekleri de bulunuyor.

ÇEKÜL Vakfı diyor ki: “doğa ve kültürle varız”

ÇEKÜL Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı. ÇEKÜL, doğal doku kaybolmaya başladığında insanın yaşam alanının da tükendiği, kültürel mirasını da yitirmeye başladığı bilinciyle hareket ederek, toprağı, yeşili korumak ve çoğaltmak için İstanbul’da başladığı ağaçlandırma çalışmalarını Anadolu’ya da taşıyarak devam ediyor.

Daha fazla bilgi için: www.cekuldukkan.org

CEVAP VER