Yarıyıl tatili aile kampı İznik Avadan Dağı

Yarıyıl tatili aile kampı için İznik Avadan Dağı’nda çocuklar ile birlikte doğada olmak ister misiniz? Dikey Dünya ve Analı Kuzulu’nun organize ettiği kamp 25-28 Ocak tarihleri arasında gerçekleşiyor. 

Yarıyıl tatili aile kampı

İznik Avadan Dağı Kampı annelere ve kuzulara yarıyıl tatilinde doğa ile bir bütün içinde olmaları ve günlük hayatın karmaşasından uzak kalmaları iyi bir seçenek sunuyor.

Yarıyıl tatili aile kampı programı

İznik’te bulunan Avdan Dağı’nın kış aylarının bir başka güzel olduğunu belirten kamp organizasyon ekibi, açık ve kapalı alanlarda geçirilecek zaman için dört günlük bir program hazırladı.

“Tüm Anadolu’da mevsimin kurak geçmesine rağmen, o hafta büyük ihtimal kar yağışı bekliyoruz.” diyen Dikey Dünya Ailesi haftanın etkinliklerini de ona göre düzenlemiş.

Kampa yerleşilmesinden sonra bir açılış çemberinde herkes birbiri ile tanışacak. Sobada çıtır çıtır odunlar yanarken harika bitki çayları hazır bekleyecek sizleri.

Yarıyıl tatili aile kampı

Bu arada kuzularla masal, oyun, origami etkinlikleri ve çeşitli konularda sohbet devam ediyor olacak.

Yağış olursa kar kulübesi yaparak içinde ateş yakıp oturacak ve kendi masallarımızı anlatıyor olacağız, diyor Dikey Dünya.

Kar yağmasa bile bir orman yürüyüşü mutlaka yapılıyor Avdan Dağı’nda. Karda yürüyüş ve diğer out-door etkinlikler için malzeme listesini Dikey Dünya’dan öğrenebilirsiniz.

Sabahları anne ve kuzularla birlikte yoga ve esneme hareketleri yapılıyor.

Kapanış Partisi Dikey Dünya ile Analı Kuzulu kamplarının olmazsa olmazı, mutlaka dans ediyoruz, diyerek kampın son etkinliğinin özgürce dans etmek olduğuna dikkat çekiyorlar.

Cumartesi gecesi kapanış çemberi ile aile kampı sona eriyor.

Sürprizlerin de olduğu kamp haftasında, katılımcılar Pazar sabah kahvaltı sonrası ise kampta istedikleri kadar zaman geçirebiliyorlar.

Dikey Dünya Ailesi

Dikey Dünya Avdan Dağı’nda, doğanın insanoğluna bahşettiği bütün içinde “an”da kalmayı arayan çocuklar ve içindeki çocuğu yaşatmak isteyenler için bir gözlem alanı.

Tohum ekebilir ormanda yürüyüp koşarak adımlarınızı sayabilirsiniz. Müzik yaparak, ruh ve fizik bedeninizi tanıyarak tek tek ama birlikte şehrin kuru gürültüsünden uzakta bir Dikey paylaşabilirsiniz.

Dikey Dünya Ailesi adil gıdayı destekliyor, doğal döngüye inanıyor. Hayata elleriyle emek verenlere el veriyor ve doğa sporları, barınma, yemek, tarım, tarih ve tüm çağdaş sanatlarla gelişen, büyüyen gerçek bir coğrafyaya inanıyor.

Yarıyıl tatili aile kampı

Analı Kuzu kamplar

Analı Kuzulu kamplarında hayatın keyifli deneyimini yarışla, itiş kakışla geçirmek yok. Çünkü yarışma yok. İçgüdüleriniz dinlemeyi hatırlıyorsunuz, öğretilen bir şey yok. Çok iyi yetiştiriyorum, benim çocuğum öbüründen yetenekli, o kursa gidelim, bu okula yazdıralım yok. 🙂

Gıdamızı konuşuyoruz, sağlığımızı konuşuyoruz, annelerle bir araya geliyoruz kuzuları uyutup. Eğitimi, kentte yaşamı, kırsalda neler olduğunu, dünyanın durumunu, resim, müzik, sinema konuşuyoruz. Elimizden düşüremediğimiz akıllı telefonlarımızı, sosyal medyayı konuşuyoruz.

Babalara yasak mı diyenler oluyor. Hiç olur mu öyle şey? İsterlerse gelsinler takılsınlar. Ara sıra kuzulara göz kulak da olabilirler. 🙂

Daha fazla bilgi için: www.dikeydunya.com ve www.analikuzulu.com

CEVAP VER