Yeşil Çocuk – Hakkımızda

Yeşil Çocuk etkinlikleri, eğitimler, atölyeler, ürünler ve yararlı bilgiler tek adreste buluştu. Çocuğunuz doğa ile bağ kursun, sağlıklı beslensin, ekolojik yaşamı tanısın ve yeryüzünü tüm canlılarla paylaştığının farkında olsun istiyorsunuz. Öyleyse, Yesilcocuk.com adresine uğramanızda fayda var.Doğa Çocuk

Ekolojik yaşam bilincinin gelişmesi ile birlikte, ebeveynler çocuklarına iyi bir yaşam sunmak için, daha anne karnındayken doğa dostu seçenekleri araştırmaya başlıyor.

Önce hamile, bebek beslenmesi ve bakımı gündeme geliyor. Bebek büyürken oluşan yeni ihtiyaçlara göre yeşil çözüm arayışları devam ediyor. Ebeveynler bebekle ekolojik tatil yapmak istiyor ya da bebekleri için en doğal taşıma aracı ve yöntemini merak ediyor.

Yaşları ilerledikçe çocukları doğa ile bağ kursun, sağlıklı beslensin, ekolojik yaşamı tanısın ve yeryüzünü tüm canlılar ile paylaştığımızı algılasın istiyorlar. Çocuklara yönelik yeşil yaşam etkinliklerini, eğitimleri, atölyeleri, ürünleri ve yararlı bilgileri izlemeye çalışıyorlar.

Doğa Çocuk haberleri, etkinilikler, yararlı bilgileri

Yesilcocuk.com; tüm bu süreçlerde ebeveynlerin sorularına cevap bulabilmeleri amacıyla yayına başladı. Beslenme, Sağlık, Bakım, Oyun, Eğitim, Çevre, Eneri, Dönüşüm, Etkinlik, Ev, Bahçe, Tatil, Giyim, Sivil Toplum ve Alışveriş kategorilerinde, çocuklu yaşama yönelik yeşil yaşam bilgileri sunuyor. Yeşil Çocuk Bülten’e üye olarak e-posta adresinizden de yeni bilgileri takip edebilirsiniz.

Yeşil Çocuk mottosu 3D : Değişim, Dönüşüm, Davet

Farkındalık ile Değişim başlayacak. Değişim ile birlikte Dönüşüm oluşacak. Dönüşen çocuklar ve yetişkinler olarak herkesi doğa ile bağ kurmaya Davet edeceğiz. Çocukluğumuz için, içimizdeki çocuk için, çocuklarımız için… Değişmeye, Dönüşmeye ve Davet etmeye hazır mısınız?

Çocuklar “temiz ve coşkulu bir dünya” istiyor

YesilCocuk.com sitesinin kuruluşunu, 2006’dan bugüne ekolojik yaşam için çalışan ve radyo programları hazırlayan Aslı Dede şöyle anlatıyor: 23 Nisan’da Eko-tim üyesi ilkokul öğrencileri radyoda konuğum oldu. İkinci sınıf öğrencisi Mehmet Emin, “temiz ve coşkulu bir dünya” istediğini söyledi. Biraz da utanarak “Biz size yeterince temiz bir dünya bırakamadık, özür dileriz Mehmet Emin.” dediğimde beni şöyle teselli etti: “Önemli değil öğretmenim, biz önümüzdeki nesilleri düşüneceğiz.”

Çocuklar temiz ve coşkulu bir dünya istiyor. Peki biz bunun için neler yapıyoruz? Bu sorunun cevabını ararken “çocuk ve doğal yaşam ile bağlantılı haberlerlerin ve yararlı bilgilerin paylaşıldığı bir internet sitesi olsa ne iyi olur?” diye düşündüm ve YesilCocuk.com fikri oluştu. Yeşil yaşamı desteklemek isteyenlerin katılımını ve önerilerini @yesilcocukcom sosyal medya kanallarımızda bekliyoruz. Yeşil Çocuk Bülten’e üye olup yenilikleri e-posta adresinizden de izleyebilirsiniz.

YEŞİL ÇOCUK BÜLTEN

Çocuklar için doğal ekolojik yaşam haberler etkinlikler yararlı bilgiler

Yeşil Çocuk Sosyal Medya