Orman ürünleri şifasına internetten ulaşın

Orman ürünleri e-ticarete taşındı. Orman Genel Müdürlüğü, Türkiye ormanlarından toplanıp Afyonkarahisar Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi’nde işlenen doğal bitki çayı, uçucu ve sabit yağları sunuyor.

Orman ürünleri

Yaklaşık iki asırdır Türkiye’nin orman varlığını koruyan ve geliştiren Orman Genel Müdürlüğü yeni bir adım attı.

Ormanlarımızdan toplanan doğal bitki çayları, uçucu ve sabit yağlar Afyonkarahisar Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezi’nde işleniyor. Paketli ürünler epttAVM e-ticaret sitesinde satışa sunuluyor.

Orman ürünleri
Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey

Online satış için Türkiye’nin her noktasına ulaşabilen PTT’yi tercih ettiklerini belirten Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey çalışma ile ilgili şunları söyledi:

“Tıbbi bitkilerin hayatımızdaki önemi her geçen gün artıyor. Bağışıklığın güçlendirilmesi için önemli bir katkı sunan bu bitkilere olan talebin pandemi sürecinde daha da artığını görüyoruz.

Orman ürünleri tüm Türkiye’ye ulaşıyor

OGM olarak şifa veren bitkileri vatandaşlarımızla buluşturmak için harekete geçtik. Ormanlarımızdan toplanan ve Afyonkarahisar’da Orman Genel Müdürlüğü Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Merkezinde yetiştirilen bitkilerden elde edilen bitki çayları, uçucu ve sabit yağlarını ePTTAVM.com üzerinden vatandaşlarımızla buluşturmaya başladık.

Fidanlıklarımızda üretilen bitki ve orman ağaç fidanlarımıza da bu satış kanalından ulaşmak mümkün.

Orman ürünleri

Civanperçemi, tıbbi nane, dağ çayı, ekinezya gibi bitki çayları, lavanta, ardıç, kekik, sarı kantaron ve defne gibi bitkisel yağlara da internetten ulaşılabiliyor.

Türkiye’nin hemen her bölgesinden gelen satın alma talebini karşılamak, doğal bitkisel ürünlerimizi ülke çapına yaymak, merkezimizde işlenen doğal kaynaklarımızı ekonomimize kazandırmak ve kırsalda yaşayan vatandaşlarımıza gelir sağlamak için online satış kanallarını kullanmaya karar verdik.”

Orman ürünleri

İlk olarak 13 çeşit bitki çayı ile 7 çeşit bitkisel yağı satışa sunduklarından söyleyen Karacabey, ürünlerin güvenilirliği için “Bu konuda kalitesiz ürün ve bilgi kirliliği çok fazla.

Amacımız tedavi ya da ilaç satmak değil.

Doğada var olan bitkileri doğru zamanda, doğru şekilde toplayıp, kurutup veya uçucu yağını çıkarıp vatandaşlara ulaştırmak” dedi.

Tıbbi naneden sarı kantorana, dağ kekiğinden lavantaya kadar birçok ürünü www.epttavm.com/magaza/ogmgovtr adresinden kredi kartı ile alabilirsiniz. Ürünler PTT kargo ile Türkiye’nin her yerine gönderiliyor.

Daha fazla bilgi için:
www.ogm.gov.tr
www.facebook.com/OGMgovtr
www.instagram.com/ogmgovtr
twitter.com/OGMgovtr

CEVAP VER