Propolis kolonya ile buluştu: Parfümsüz doğal antibakteriyel

Propolis kolonya ile buluştu, arı ürünleri sevenler için parfümsüz doğal bir içerik oluştu. Arıların kovanı temizlemek için ürettiği propolis, BEE’O İTÜ Laboratuvarı’nda %99.9 antibakteriyel özellikte kolonyaya dönüştü.

Propolis kolonya

Covid-19 salgını ile birlikte kolonya talebi hızlıca arttı. Pandemi önlemlerinin Türkiye’de alınmaya başlandığı ilk günlerde satış noktalarında kolonya bulamayanlar oldu. Her kolonyanın, salgın önlemi için yeterli özellikte olmadığı bilgisi de bu dönemde sık sık gündeme geldi.

Türkiye’nin propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği doğal arı ürünlerinden inovatif ürünler geliştiren BEE’O, propolisin antibakteriyel özelliğini kolonya ile buluşturdu.

Arıların kovanlarını temizlemek ve sterilizasyon için kullandıkları propolis, İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent Laboratuvarları’nda BEE’O Propolisli Kolonya’ya dönüştü. %99.9 antibakteriyel özellikte ve ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızda olacak şekilde tasarlandı.

Propolis kolonya

Propolisli kolonya doğal antibakteriyel

BEE’O, alışılmış kolonya algısına farklı bakışla yaklaştı. Arıların en değerli ürünlerinden olan propolisle parfümsüz ve %100 doğal formüllü bir kolonya üretti.

Kovanda arının balını, yavrusunu ve besinini korumak için petek gözlerini kaplamakta kullandığı propolisi kolonya ile bir araya getirdi.

Propolis kolonya

Özel formülle, yenilikçi ve doğallık temelli bir yol izlenerek üretilen BEE’O Propolisli Kolonya, özellikle salgın günleri için güvenilir bir seçenek sunuyor.

BEE’O Propolisli Kolonya üniversite laboratuvarlarında testlerden geçti.

Cildimize sadece 30 saniyelik temas etmesi ile, %99.9 oranında antibakteriyel özelliği olduğu kanıtlandı.

Propolis nedir?

Pro (ön) ve polis (koruyan) kelimelerinden oluşan propolis, arıların yaşam alanı olan kovanın ön temizleyicisi.

Propolis; arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı tamamen doğal bir arı ürünü.

Arılar propolisi kovan sterilizasyonu için kullanıyor. Arılar önce petek gözlerini propolis ile kaplıyorlar, sonra ana arı petek gözüne yumurtasını bırakıyor. Böylece yumurtanın sağlıklı gelişmesi sağlanıyor.

Arılar propolisle sıvanan petek gözlerine balını, polenini, arı sütünü koyar. Arının ürünleri kovanda bozulmadan saklanır.

BEE’O Propolis Hakkında

BEE’O Propolis kurucuları Gıda Yüksek Mühendisi Propolis Uzmanı Aslı Elif Tanuğur Samancı, Ziraat Mühendisi Arıcılık Uzmanı Taylan Samancı ve Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu.

2013 yılında KOSGEB destekli Ar-Ge projesi ile İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te kuruldu.

Türkiye’de BEE’O ve BEE’O UP markaları, ABD ve Avrupa’da ise BEE&YOU markası ile doğal besin içeriği ve biyolojik aktiviteleri korunmuş propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği gibi doğal arı ürünlerinden oluşan katma değerli inovatif ürünler üretiyor.

Türkiye’nin en büyük propolis üreticisi BEE’O Propolis, geliştirdiği inovasyon ödüllü, patentli özütleme yöntemiyle ve yaptığı projeler ile ulusal ve uluslararası arenada 32 farklı ödüle layık görüldü.

Daha fazla bilgi için: www.beeo.com.tr

CEVAP VER