İsbike Bisiklet Okulu ücretsiz eğitimleri devam ediyor

İsbike Bisiklet Okulu ücretsiz eğitimleri İstanbul Büyükşehir Belediyesi şirketi İSPARK ve Abdi İbrahim iş birliğiyle gerçekleşiyor. 7 yaş ve üstü çocuklar ve yetişkinler 4 saatlik eğitimle bir ayda bisiklet kullanabiliyor.

isbike bisiklet okulu

İsbike Bisiklet Okulu projesi, sağlıklı yaşama destek olmak ve bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) İSPARK ve Abdi İbrahim iş birliğiyle gerçekleşiyor.

3 Haziran Dünya Bisiklet Günü’nde tüm İstanbulluların hizmetine açılan İsbike Bisiklet Okulu’nda Haziran ayından bu yana yaklaşık 3 bin kişiye ücretsiz bisiklet eğitimi verildi.

İBB-İSPARK’ın sağlıklı yaşamı ve çevre dostu ulaşım aracı bisiklet kullanımını desteklemek amacıyla Abdi İbrahim ana sponsorluğunda hayata geçirdiği İsbike Bisiklet Okulu’nda 7’den 70’e herkes bisiklet kullanmayı öğreniyor.

isbike Bisiklet Okulu

Eğitmenlerin verdiği 4 saatlik eğitim sonrasında bir ay içinde  7-12 yaş arası 734 kişi, 13-18 arası 320 kişi, 19- 30 yaş arası 713 kişi, 40 yaş ve üstü 656 kişi, 60 ve üstü yaş aralığında 164 kişi bisiklet kullanmayı öğrendi.

Geçen yıl ilki gerçekleştirilen İsbike Bisiklet Okulu’na 6 bin 702 kişi katılmıştı. Bu yıl proje kapsamında yaklaşık 10 bin kişiye ücretsiz bisiklet eğitimi verilmesi hedefleniyor.

İsbike Bisiklet Okulu ücretsiz eğitimlerine nasıl katılabilirsiniz?

İsbike Bisiklet Okulu eğitimleri Yenikapı ve Maltepe Orhangazi Şehir Parkı’nda gerçekleşiyor.

Ücretsiz bisiklet eğitimine katılım sağlamak isteyenler bisikletokulu.isbike.istanbul adresinden online başvuru yapabiliyor.

isbike Bisiklet Okulu

Toplum için değer yaratmayı amaçlıyoruz

Proje ana sponsoru Abdi İbrahim’in Kurumsal İlişkiler, Sürdürülebilirlik ve İletişim Direktörü Dr. Oğuzcan Bülbül, çevre dostu projeleri desteklemeyi sorumluluk olarak gördüklerini belirtti:

“Sürdürülebilirlik, Abdi İbrahim’in iş yapış biçimlerinin odak noktasında yer alıyor. Bu doğrultuda şirketimiz için büyük önem arz eden, ‘HEAL2030’ adını verdiğimiz sürdürülebilirlik stratejimiz kapsamında faaliyetlerimizi Çevresel, Sosyal ve Yönetişimsel bakış açısıyla hayata geçiriyoruz.

Ana sponsoru olduğumuz İsbike Akıllı Bisiklet Projesi ve Bisiklet Okulu bu stratejimizin “çevre’ ve ‘sosyal” boyutlarıyla doğrudan bağlantılı.

Dünyanın kaynaklarını daha az kullanarak toplumumuz için daha fazla değer yaratmayı amaçlıyoruz. Bu anlamda en çevreci ulaşım aracı olarak öne çıkan bisikletin önemi daha net anlaşılıyor. İsbike Akıllı Bisiklet Projesi, Abdi İbrahim’in çevre vizyonu ile birebir örtüşüyor.

“Sağlık ve spor”, “sosyal inovasyon”, “gençlerde bilim farkındalığı yaratma” ve “toplumsal ihtiyaçlar için gönüllülük projeleri” olmak üzere 4 ana başlıkta yeni bir toplumsal yatırım programı hayata geçirdik. Sağlık ve spor başlığımız için “İsbike Bisiklet Okulu” projesini destekliyoruz.”

CEVAP VER