Vizyoner Çocuk Festivali Bahçeşehir Akbatı’da

Vizyoner Çocuk Festivali bilim, teknoloji, çevre ve yaratıcı okuma atölyeleri ile 14-15 Mart’ta Bahçeşehir Akbatı’da Vizyon Koleji tarafından gerçekleştiriliyor. Çevre atölyelerini Yeşil Çocuk yapıyor.

Vizyoner Çocuk Festivali

Öğrencilerini yaşam boyu mutlu ve başarılı bireyler olmasını sağlayacak bilgi ve becerilerle donatmak misyonu ile çalışan Vizyon Koleji, bilim ve teknoloji haftasını festival ile kutluyor.

Vizyon Koleji kurucusu ve ileri öğrenme uzmanı Abdülkadir Özbek’in çocuklarda kitap okuma alışkanlığı ve hayal gücü ile öğrenme söyleşilerinin de yer aldığı festivalde tüm etkinliklere katılım ücretsiz.

Microsoft tarafından dünyadaki en iyi proje okulu gösterilen Vizyon Koleji, Bilim ve Teknoloji Haftası için çocuklara eğlenceli atölyeler, büyüklere yol gösterici interaktif söyleşiler ile dolu bir festival hazırladı.

“Vizyoner çocuk teknolojiyi doğru kullanır, çevreyi korur ve kitap okumayı sever.” düşüncesi ile kurgulanan festival, 14 Mart Cumartesi ve 15 Mart Pazar 12.00-17.00 saatleri arasında tüm gün atölyeler ve söyleşiler ile sürecek.

Vizyoner Çocuk Festivali

Vizyoner çocuklar için hazırlanan ücretsiz atölyelere 5 yaş üstü çocuklar katılabiliyor. Bilim atölyesi Kıtaları Keşfettiren Buluş Pusula Yapımı ile başlayan festival, teknoloji atölyesi Robotik Tasarım ile devam ediyor.

Bilimsel gelişime yönelik Fen Deneyleri sonrasında, festivalin en ilgi çekici bölümlerinden biri olan tüm dünyada çok sevilen Prodigies Müzik Yapımı atölyesi yer alıyor. Vizyon Koleji müzik derslerinde de kullanılan Prodigies, çocuklara İngilizce konuşma ve notaları öğrenme olanağı sunuyor. Festival sahnesinde ise çocuklar Vizyon Koleji İngilizce öğretmenleri yönetiminde Danslı İngilizce Oyunlar ile eğleniyor.

Çevre bilincini geliştirmek için, yazar Bahar Havzalı Şener Tohum Topu ve Küçük Hayvanlar atölyelerini gerçekleştirip imzalı kitaplarını çocuklara hediye edecek. Atıklardan Marakas Yapımı atölyesi sonrasında ise çocuklar yaptıkları marakaslar ile dans edecekler.

Atölyelere katılım için etkinlik alanında kayıt yaptırmak yeterli oluyor. Serbest katılıma açık Farklı Baskı Çeşitleri ve Kuruyan Hamur atölyeleri ise 12.00-17.00 arası tüm gün sürecek.

Vizyoner Çocuk Festivali büyüklere bilgilendirici interaktif söyleşiler sunuyor

Festivalde çocukların vizyonunu geliştiren bilim, teknoloji, çevre ve kitap atölyelerinin yanısıra büyüklere okuma ve öğrenme yöntemleri öneren interaktif söyleşiler de bulunuyor.

Vizyoner Çocuk Festivali
Vizyon Koleji Kurucusu İleri Öğrenme Uzmanı Abdülkadir Özbek

81 ilde 100’den fazla üniversitede eğitim veren ileri öğrenme uzmanı Vizyon Koleji kurucusu Abdulkadir Özbek 14 Mart Cumartesi saat 15.00’te Çocuklarda Kitap Okuma Alışkanlığı ve 15 Mart Pazar aynı saatte Hayal Gücü İle Öğrenme interaktif söyleşilerini gerçekleştiriyor.

Söyleşilerde dinleyicilere Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün okullarda okutulmasını istediği Beyaz Zambaklar Ülkesinde kitabı hediye ediliyor.

Vizyoner Çocuk Festivali Programı

14-15 Mart 2020 – Akbatı AVM

12.00 Kıtaları Keşfettiren Buluş Pusula Yapımı Bilim Atölyesi 5+ yaş

12.40 Robotik Tasarım Teknoloji Atölyesi 5+ yaş

13.10 Danslı İngilizce Oyunlar Yabancı Dil Atölyesi 5+ yaş

14.00 Tohum Topu (Cumartesi) Küçük Hayvanlar (Pazar)
Yazar Bahar Havzalı Şener ile Kitap Atölyesi 4+ yaş

15.00 Çocuklarda Kitap Okuma Alışkanlığı (Cumartesi)
Hayal Gücüyle Öğrenme (Pazar)

Vizyon Koleji Kurucusu Abdülkadir Özbek İnteraktif Söyleşi

15.30 Fen Deneyleri Bilim Atölyesi 6+ yaş

16.00 Prodigies ile Müzik Yapım Müzik Atölyesi 6+ yaş

17.00 Atıklardan Marakas Tasarımı Çevre Atölyesi 5+ yaş

12.00 – 17.00 Farklı Baskı Çeşitleri & Kuruyan Hamur Serbest Atölyeler 5+ yaş

Daha fazla bilgi için:
www.instagram.com/vizyonkoleji.k12
www.akbati.com/etkinlikler

Vizyon Koleji hakkında

Vizyon Koleji 2014 yılında, Türkiye’nin eğitim sistemiyle ilgili dünyadaki algısını değiştirecek kadar kuvvetli bir okul olma idealiyle kuruldu. Microsoft ve Sebit’in Türkiye’deki ilk ve tek proje okulu olan Vizyon Koleji 2018 yılında Microsoft’un dünya üzerindeki 1000’i aşkın proje okulu içerisinde en iyi proje okulu olarak gösterildi.

Pozitif disiplin anlayışıyla beceri odaklı bir eğitimi benimseyen Vizyon Koleji, öğrencilerin yaratıcılık, eleştirel düşünme, takım çalışması ve iletişim becerilerini geliştirmek için özel çalışmalar yürütmektedir.

Teknolojiyi pedogojiye uygun şekilde en ileri seviyede kullanan okul, dünya otoriteleri tarafından eğitimde dönüşüme ilham veren başarı örnekleri arasında gösterilmektedir.

CEVAP VER