Tchibo ile Pipete Doğa Dostu bir alternatif

Tchibo ile pipete artık doğa dostu bir alternatifimiz oldu. Piyasaya sürülen 4lü Metal Pipetler, pipet kullanmak isteyen ama plastik kullanmak istemeyenlere, güzel bir seçenek daha sunuyor. 

Tchibo ile pipete

Sizi zamanda bir yolculuğa çıkarmak istiyorum. Çocukluğunuza doğru bir yolculuğa. Bardakların içine konulan ince borulara benzeyen şeyler vardı. Özellikle bir içeceği daha keyifli ya da oyunsu bir şekilde içmek istediğimizde onunla içmek isterdik. Ya da sevmediğimiz bir içecek, içine o konulunca keyifli ve içilebilir olurdu.

Tek renklisi, renkli renkli olanları vardı; çeşit çeşit şekillisi; ortası şekilli olanı, yukarıya doğru kıvrılanı, şekilden şekle sokulanı.

Belki çocukluğunuzda değil ama hayatınızın bir döneminde elbet girivermiştir sizin de içtiğiniz içeceğin içine.

Tchibo ile pipete

Hatırladınız mı? Evet evet, pipetlerden bahsediyorum.

Pipetin tarihine kısa bir bakış

Ben sizi zamanda çocukluğunuza götürsem de pipetler tarihin çok eski zamanlarından beri bizimleler aslında.

Milattan önce 3000 yılında Sümerler tarafından ilk defa bulunmuş pipetler. O zamanki pipetler altın tüplere benziyormuş. 1800lü yılların sonunda kağıttan yapılmış pipetler kullanılmaya başlanmış. Günümüzde kullandığımız plastik pipetler ise 2. Dünya Savaşı’ndan sonra hayatımıza girmiş.

Doğaya ve bize dost pipetler var mı?

Plastik pipetler çok eğlenceliler, yapımları kolay ve zahmetsiz. Üstelik, bir bardaktan içmeye kıyasla bir içeceği pipetle içmek çok daha kolay.

Ancak plastikten yapılıyor olmaları eğlencelerini biraz gölgeliyor; çünkü hem üretimleri esnasında kullanılan petrol doğaya zarar veriyor, hem de çoğu pipeti bir defadan fazla kullanmak pek hijyenik olmuyor. Tek kullanımdan sonra atılan bu plastikler doğada uzun yıllar yok olmadan kalıyor. Doğada birlikte yaşadığımız hayvanlara verdiği zarar da cabası.

Tchibo ile pipet

Peki hem bu eğlenceyi yaşamanın hem de doğaya dost olmanın bir yolu olabilir mi?

Biz tüketicilerin taleplerine bağlı olarak şekillenen günümüz dünyasında, aldığımız ürünlerin doğayla uyumlu alternatiflerini bulmak, bulamıyorsak üreticilerden talep etmek hem mümkün hem de en doğal hakkımız.

Ve, evet, plastik pipetlerin de artık doğaya dost, sürdürülebilir ve de sağlıklı alternatifleri var. Cam pipet, bambu pipetler. Hem uzun yıllar bizimleler, hem de kolaylıkla ve canlılara zarar vermeden geri dönüştürebiliyorlar.

Tchibo Metal Pipet doğa dostu

Cam ve bambu pipetlere alternatif olarak bir de metal pipetler var, biliyor musunuz?

Tchibo 4lü metal pipetleri ile tüketicilere doğa dostu bir alternatif daha sunuyor.

Metal pipetler, temizlenmelerine yardımcı olan özel temizleme fırçaları ile birlikte geliyor.

Hem doğaya dost bir alternatif, hem de plastik pipetin hijyen problemini ortadan kaldırıp, uzun yıllar kullanmanıza olanak sağlayan fırçası var.

Uygun fiyatı, temiz ve uzun süreli kullanımı, temizleyici fırçası ve çantada taşıma kolaylığı ile  biz tüketiciler için akıllarda tutulası bir alternatifimiz daha oldu.

CEVAP VER