Çocuklar sürdürülebilirlik konuştu

Çocuklar sürdürülebilirlik için Oyun Tabanlı Sürdürülebilirlik Atölyeleri ile buluştu. Ege Çağdaş Eğitim Vakfı ve SOCAR Türkiye işbirliğiyle düzenlenen etkinlikte BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları konuştular.

Çocuklar sürdürülebilirlik

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) SOCAR Türkiye’nin desteğiyle “2021 Yaz Okulu Oyun Tabanlı Sürdürülebilirlik Atölyeleri” düzenledi. Çevrimiçi atölyelere 50 ilkokul öğrencisi katıldı. Öğrenciler BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları üzerine konuştular.

Çevre ve doğal kaynaklara duyarlı sürdürülebilir üretimi odağına alan SOCAR Türkiye, çocuklarda sürdürülebilirlik ile ilgili farkındalık gelişimi için önemli bir çalışmaya destek oldu.

Ege Çağdaş Eğitim Vakfı (EÇEV) ve SOCAR Türkiye işbirliğiyle “Dünyanın Geleceği Oyun Tabanlı Sürdürülebilirlik Atölyesi” gerçekleşti.

Çocuklar sürdürülebilirlik için oyunlaştırma ile 6 başlıkta 17 amaç konuştu

Çevrimiçi atölyeler BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı oyunlaştırma yöntemiyle anlattı.  Atölyelerde çocuklarda çevresel, toplumsal ve ekonomik sorunları anlama ve çözüm geliştirme bilincini oluşturmak amaçlandı.

İklim ve Ekosistem, Sürdürülebilir Şehir ve Topluluklar, Sağlık ve Refah, İnsan Odaklı Yaşam ve Nitelikli Eğitim, Yoksullukla Mücadele, Güvenli ve Adil Bir Yaşam başlıklarında 17 sürdürülebilir kalkınma amacı açıklandı. Atölyeler 5 hafta sürdü.

Çocuklar konuşma çemberleri oluşturarak sürdürülebilirlik başlıkları hakkında bilgi edinip kendi düşüncelerini ifade ettiler, çözüm önerilerini tartıştılar.

Atölyelere katılan tüm ilkokul 2, 3 ve 4. sınıf öğrencisi çocuklara sürdürülebilirlik eğitimi katılım sertifikaları verildi. SOCAR Türkiye tarafından “Dünyanın Geleceği” adlı kutu oyunu da hediye edildi.

Çocuklar sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik bilincinin gelişmesi için çalışıyoruz

Çocuklarda sürdürülebilirlik bilinci gelişmesine yönelik atölyelerin gerçekleşmesi için destek veren SOCAR Türkiye İletişim ve Kamu İlişkileri Başkanı Mikayil Yusifov şunları söyledi:

Sürdürülebilirlik, insanlığın geleceği için bugün tüm dünyanın odaklandığı temel konulardan biri. Sürdürülebilirlik bilincinin toplum genelinde yaygınlaşmasını ve farkındalığın artmasına katkı sunmayı çok önemsiyoruz.

Farkındalığı erken yaşlarda kazanmanın önemli olduğu düşüncesiyle, sürdürülebilirlik kavramlarını dünyanın geleceğini emanet edeceğimiz çocuklarımıza anlatmak istedik.

Çocuklarımızın yeryüzünde yaşamın bir parçası oldukları bilincine erişmeleri ve gezegenimizin geleceğinde önemli sorumlulukları olduğunu kavramaları amacıyla, Ege Çağdaş Eğitim Vakfı ile iş birliğiyle oyun tabanlı atölyeler düzenledik.

Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nı çocuklara oyunlaştırarak kavratmayı hedefleyen atölyelerin, çocuklarımız için başarılı bir deneyimleme ve bilgilenme alanı sunduğuna inanıyoruz.

Tüm insanlık adına daha parlak bir gelecek için bilgi ve deneyimlerini ortaya koyan, çözümler öneren, değer yaratan her oluşumu desteklemeye, elimizden gelen katkıyı sunmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER