Çocuk tiyatrosu Yaşanılabilir Bir Dünya Birlikte Kolay

Çocuk tiyatrosu “Yaşanılabilir Bir Dünya Birlikte Kolay” mottosuyla çevre ve geri dönüşüm anlatıyor. Koroplast Kuşlara Fısıldayan Kız oyununu DasDas’ın deneyimli kadrosu ile birlikte hayata geçirdi.

çocuk tiyatrosu yaşanabilir bir dünya

Koroplast “Yaşanılabilir Bir Dünya Birlikte Kolay” mottosuyla çocukların çevre ve geri dönüşüm bilincini geliştirmek için bir tiyatro oyunu hazırladı.

“Kuşlara Fısıldayan Kız” hikâye kitabı tiyatro oyununa dönüştü ve çocuklarla buluşmaya devam ediyor.

DasDas’ın deneyimli kadrosu tarafından hazırlanan oyun, Kora ve Mori’nin geri dönüşüm maceralarını anlatıyor.

Çöp torbası ve mutfak yardımcı ürünleri üreten Koroplast, sosyal sorumluluk bilinciyle çevre temizliği ve atık toplama farkındalığı projelerine bir yenisini daha ekledi.

Çocuklara geri dönüşümün önemini vurgulamak ve çevre bilincini geliştirmek için hayata geçirdiği “Kuşlara Fısıldayan Kız” hikâye kitabını 2023’te tiyatro sahnesine taşıdı.

Çocuk tiyatrosu ile Yaşanılabilir Bir Dünya

DasDas ekibi tarafından uyarlanan “Kuşlara Fısıldayan Kız” tiyatro oyununda, yaşanabilir bir dünya için atılacak adımların önemi vurgulanıyor. Doğaya ve çevreye zarar verebilecek atıkların geri dönüştürülerek yeniden kullanılabileceği anlatılıyor.

Oyunun hikayesi Kora adlı bir kız çocuğu ve arkadaşı Mori’nin yaşadıkları üzerinden gelişiyor. Çocukları doğanın sesini dinlemeye, kuşlara yol arkadaşlığı yapmaya, Kora ve Mori’nin hikayesine ortak olmaya davet ediyor. DasDas sahnesi çocukları ve anne babaları bekliyor.

Oyunun yazarlığını Özlem Ovalı ve Alper Baytekin, yönetmenliğini Alper Baytekin, sahne tasarımını Yasemin Arslan ve Alper Baytekin, müziğini Ahmet Sipahi, kostüm tasarımını Yasemin Arslan, afiş tasarımını Müjde Başkale, üstlendi. Kora ve Mori’ye ise oyuncular Elif Mandan ve Anıl Özgür hayat veriyor.

CEVAP VER