Dünya Çevre Günü Online Çocuk Festivali ile buluşuyoruz

Dünya Çevre Günü için eğitim danışmanlığını Prof. Dr. Norma Razon’un yaptığı Çocuk Dünya ile birlikte eğlenceli ve bilgilendirici bir program hazırladık. Çocuklara atölyeler, büyüklere söyleşiler ile Online Çocuk Festivali 4 Haziran Perşembe instagram’dan online izlenebilir.

Dünya Çevre Günü Online Çocuk Festivali

Çocuklar hala evde, öyle ise biz de Dünya Çevre Günü’nü online etkinler ile kutlayalım, dedik. 4 Haziran Perşembe günü çocuklar neşeli aktivitelerle eğlenirken dünyamızın kaynaklarının verimli kullanımının önemi hakkında bilgi sahibi olacak.

Dünya Çevre Günü Online Çocuk Festivali atölyeleri

Çocuk atöleyeleri için malzemelerinizi hazırlamayı unutmayın! Saat 12:00’de Yeşil Çocuk etkinlik koordinatörü Yeşil Yunus Emre ile “Dünyamı Koruyorum” afiş tasarımı için afişinizi yapacağınız kağıda veya kartona bir kelebek çizip gelin. Kelebeği birlikte süsleyip “Dünyamı Koruyorum” mesajımızı yazacağız 😊

Dünya Çevre Günü Online Çocuk Festivali

Atölye için ihtiyacınız olan malzemeler: Yaprak, çiçek, tuvalet kağıdı rulosu, düğme, iplik, kumaş parçaları, ambalaj kapakları, kuruyemiş kabukları, sulu boya, renkli boyama kalemleri, karton, yapıştırıcı, makas

Saat 14:00’te Eğitimci Yazar Bahar Havzalı Şener ile tohum topu yapmak için annenizin saksısından bir avuç toprak, yediğiniz meyve ya da sebze çekirdekleri ve biraz da su. Önce tohum topunu yapıp sonra da şarkı söyleyip dans edeceğiz.

Dünya Çevre Günü Online Çocuk Festivali

Dünya Çevre Günü Online Çocuk Festivali Programı

12.00 Danslı Atölye – Dünyamı Koruyorum Afiş Tasarımı
Yeşil Yunus Emre ile geri dönüşümle çevre günü mesajımızı yazıyoruz.

13.00 Öykü ile Yolculuk –  Poşetto ile Geridönüşüm Macerası
Poşetto kitabı Ceren Kerimoğlu ile Poşetto’nun oyuncak macerasına katılıyoruz.

14.00 Danslı Atölye – Tohum Topu
Tohum Topu kitabı yazarı Bahar Havzalı Şener ile tohum top yapıp dans ediyoruz.

15.00 Söyleşi – Çevre Kirliliği Gıdamızı ve Sağlığımızı Nasıl Etkiliyor?
Doğal Beslenme Koçu Diyetisyen Gülden Kılınç & Yeşil Çocuk Kurucusu Aslı Dede

16.00 Mini Konser: Başka Dünya Yok
Müzisyen Banu Kanıbelli ile Başka Dünya Yok, Bakın Ağaç Konuşuyor, Mevsimler şarkılarını söylüyoruz.

Dünya Çevre Günü Online Çocuk Festivali

Dünya Çevre Günü Online Çocuk Festivali etkinliklerimi 4 Haziran 2020 Perşembe günü saat 12.00 – 17.00 arası tüm gün sürüyor.

Çocuk atölyeleri ve söyleşiler @cocukludunya instagram sayfasından canlı olarak izleyebilirsiniz.

Dünya Çevre Günü Online Çocuk Festivali

Yetişkinler için bilgilendirici bir online canlı söyleşi de sizleri bekliyor. Saat 15.00’te Doğal Beslenme Koçu Diyetisyen Gülden Kılınç ve Yeşil Çocuk kurucusu Aslı Dede “Çevre Kirliliği Gıdamızı ve Sağlığımızı Nasıl Etkiliyor?” konusunda sohbet edecek.

Dünya Çevre Günü Online Çocuk Festivali

Prof. Dr. Norma Razon, CocukluDunya.com ile bir tık uzağınızda

Eğitim danışmanlığını Prof. Dr. Norma Razon’un yaptığı CocukluDunya.com, 0-6 yaş çocuklarının gelişimini oyun ve aktivitelerle destekliyor.

Türkiye’de bir ilke imza atan ÇocukluDünya, anne babalara çocuklarını tüm yönleriyle geliştirmek için eğlenceli günlük aktiviteler sunan ve güvenilir bilgilerle çocuk gelişimi hakkında rehberlik eden dijital platform.

Dünya Çevre Günü Online Çocuk Festivali

Deneyimli pedagog Prof. Dr. Norma Razonsitenin kuruluşunu şöyle açıklıyor:

“50 yıldır beni destekleyen danışanlarıma ve bana ulaşamayanlara bir hizmet sunmak istedim. Bu hizmeti sunmamı sağlayan, kitaplardan teorik olarak öğrendiklerimi uygulama fırsatı veren, bilgilerimi zenginleştiren, deneyimlerime her gün bir yenisini katan küçük danışanlarım ve onların aileleridir. Amacım Türkiye çapında çocuğunu iyi yetiştirmek isteyen herkese ulaşmak ve yardımcı olmak.”

Eğitici oyunlar adı altında, ÇocukluDünya’da şunlar öne çıkıyor:

Gelişim seviyesi belirleme sistemi: Anne ve babalar çocuklarının doğum tarihlerini girdikten sonra çocuklarının yaşlarına uygun soruları cevaplayarak çocuklarının gelişim seviyesi hakkında tüm yönleri ile bilgi sahibi oluyor.

Her çocuğa özel gelişim programı: Her çocuğun gelişim seyri ve hızı farklı olduğu için ÇocukluDünya her çocuğa özel haftalık aktivite programı hazırlıyor ve zeka kartları sunuyor. Bu şekilde ebeveynler çocukları ile eğlenecekleri aktiviteler yaparken çocuklarını geliştirme fırsatı buluyorlar.

Güvenilir uzman bilgisi: Eğitim Danışmanı – Pedagog Prof. Dr. Norma Razon ve uzman ekibi tarafından hazırlanan akıllı sistem sayesinde anne babalar çocuklarının gelişimini güvenle destekleyebiliyorlar.

İlk 6 yıl kritik!

Prof. Dr. Razon, ilk 6 yıl, büyümenin çok hızlı olduğunu ve bu dönemde bebeklikten itibaren çocuğa ne kadar fazla uyaran sunulursa beyin hücrelerinin o kadar arttığını vurguluyor. Beyin hücrelerinin artmasının öğrenmeyi hızlandırdığını, ebeveynlerin çocuklarına uygun oyun ve aktiviteler ile öğrenme hızı, dikkat, hafıza ve dil gelişimi gibi zihinsel becerilerini destekleyebileceğini belirtiyor.

Daha fazla bilgi için: www.cocukludunya.com

CEVAP VER