Okul Dışarıda Günü bu yıl evlerde kutlandı: Doğamızda Oyun Var

Okul Dışarıda Günü bu yıl okullar kapalı olduğu için eve taşındı. 21 Mayıs günü dünya ile birlikte Türkiye’den çocuklar da “Doğamızda Oyun Var” diyerek doğayı evlerine getirdi.

Okul Dışarıda

Tüm dünyada kutlanan Okul Dışarıda Günü, ülkemizde üç yıldır Aktif Yaşam Derneği öncülüğünde kutlanıyor. Bu yıl okullar kapalı olduğu için etkinlik evlere taşındı.

21 Mayıs Perşembe günü Türkiye çapında kutlanan Okul Dışarıda Günü, çocukların gelişimleri ve motivasyonlarına destek için “Doğamızda Oyun Var” sloganıyla doğayı evlere getirmeye çağırdı.

Okul Dışarıda Günü, açık havada zaman geçirmenin çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi için önemine dikkat çekiyor. Geçtiğimiz yılki kutlamalara en çok katılımcı Türkiye’den oldu.

Okul Dışarıda Günü

Okul Dışarıda Günü 2012 yılından bugüne 147 ülkeden yaklaşık 9 milyon çocuğun hayatına dokundu. Türkiye’deki kutlamalar, ilk defa 2018 yılında Aktif Yaşam Derneği öncülüğünde gerçekleşti.

Bu yıl 21 Mayıs’ta gerçekleşen kutlamalar ile; açık havada oyun oynamanın, keşfederek ve deneyimleyerek öğrenmenin çocukların fiziksel ve zihinsel sağlığı, iletişim becerileri ve yaratıcılıklarının gelişimi için önemi vurgulandı.

Her yıl sınıfların açık havaya taşındığı kampanya, tüm dünyada süren korona virüs salgını nedeniyle bu yıl farklı bir formatta gerçekleşti.

Okul Dışarıda Günü’nü kutlamak için bu yıl tüm dünyada çocuklar, ebeveynler ve öğretmenler “Doğamızda Oyun Var” diyerek doğayı evlere getirdi.

Okul Dışarıda Günü

Okul Dışarıda Günü için mesaj: Doğamızda Oyun Var

Okul Dışarıda Günü global kampanyası, kapalı mekanlarda zaman geçirmek zorunda kalınan bu dönemde çocuklar, öğretmenler ve ebeveynler tarafından “Doğamızda Oyun Var” mesajı ile evden kutlandı.

Kutlama bu yıl ilk defa çocukların yanı sıra ebeveynlerin de katılımı ile gerçekleşti.

Doğa gibi giyiniyoruz

Koronavirüs krizi sebebiyle ilk defa evlerde kutlanan Okul Dışarıda Günü’nde, katılımcılar doğa gibi giyinerek doğa ile bağ kurmanın önemi vurguladı. Kıyafetleri ile doğada en çok sevdikleri varlıklara büründü.

Oturma odalarını, balkonlarını, camlarını doğanın bir parçası gibi süsledi. Sosyal medya üzerinden #doğamızdaoyunvar etiketiyle tüm dünya ile paylaştı.

Daha fazla bilgi için: www.okuldisaridagunu.org

CEVAP VER