Sürdürülebilir Gelecek için öğrenciler Yeşil Fikirler üretiyor

Sürdürülebilir Gelecek için öğrenciler Yeşil Fikirler üretiyor. Çevre sorunlarına çözüm için Almanya Büyükelçiliği fikir yarışması düzenliyor. Atık, su kaynakları ve temiz enerji için yaratıcı fikirler buluşuyor.

Sürdürülebilir Gelecek

Ortaokul öğrencilerinin eleştirel düşünce ve araştırma becerisi ile çevre sorunlarına yaratıcı ve sürdürülebilir çözümler bulmaları için Almanya Büyükelçiliği ödüllü bir fikir yarışması başlattı.

Yarışma, ortaokul 5-6-7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenleniyor. Her öğrenci bireysel olarak ve birden fazla fikirle yarışmaya başvurabiliyor.

Yarışmaya katılan öğrencilerden evde, okulda veya etrafında gördüğü bir çevre sorununu çözmek için bir sistem, düzenek veya topluluk hareketi fikri geliştirilmesi isteniyor.

Sürdürülebilir Gelecek

Öğrenciler “Atık, Su Kaynakları ve Temiz Enerji” konu başlıklarından birini seçip üzerine düşünmeye başlıyor. Fikir basit veya karmaşık olabilir. Önemlisi olan öğrencinin ürettiği özgün bir fikir olması.

Yeşil Fikirler Yarışması, Almanya Büyükelçiliği ve yaratıcı bilim içerikleri üreticisi Bilim Sende işbirliği ile gerçekleşiyor.

Ödül olarak, her başlıkta seçilen en iyi üç fikir sahibine tablet bilgisayar ve 1 yıllık Vitamin okul destek paketi hediye ediliyor.

Ayırca en iyi 20 fikri üretenlere, uzman eğitmenler tarafından proje geliştirme eğitimi veriliyor. Hem de bu fikirler, yaz aylarında İstanbul İklim Müzesi’nde sergileniyor.

Sürdürülebilir Gelecek

Sürdürülebilir Gelecek sosyal sorumluluk platformu

Sürdürülebilir Gelecek, Almanya Federal Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliği tarafından çevre, iklim ve sürdürülebilirlik için toplumda pozitif bilinç oluşturmayı hedefleyen bir sosyal sorumluluk platformu.

Platform, gençleri bu konularda sorumluluk almaya yönlendiren yarışmalar, etkinlikler ve eğitim projeleri gerçekleştiriyor.

Yeşil Fikirler Yarışması için nasıl başvuralım?

Yarışma için son başvuru tarihi 3 Haziran 2022 olarak açıklanmış.

Yarışmaya www.surdurulebilirgelecek.com web sitesinden online olarak başvuru ile katılabilirsiniz.

CEVAP VER