Dünya Bizim Evimiz podcast kahraman çocuklara sesleniyor

Dünya Bizim Evimiz podcast serisi ile Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu çevreye duyarlı ünlü konuklarla geleceğin kahramanı çocuklara sesleniyor. Tüm oyunlar Spotify kanalından ücretsiz dinlenebiliyor.

Dünya Bizim Evimiz podcast

Çocukken TRT Çocuk Radyosu’nun hazırladığı radyo tiyatrosunu merak ve heyecanla beklerdim. Radyodaki eğlendirerek öğreten kahramanları yanımda hissederdim.

Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu yıllardır çocuklarla yüzyüze buluşuyor. Pandemi ile birlikte tiyatro dijital alana taşındı. O eski radyo tiyatrolarının tadı ile çocuklara dokunuyor.

Dünya Bizim Evimiz podcast serisi ile Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu, her bölümde farklı bir konu ve konukla dünyanın geleceği için sevgi ve dayanışmanın önemini anlatıyor. Podcast serisi Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu iş birliği ile gerçekleşiyor.

Müge Boz ve Caner Erdeniz ile “Doğa Olimpiyatları”

Dünya Bizim Evimiz’podcast serisinin yeni bölümünde ünlü çift Müge Boz ve Caner Erdeniz var. Sosyal medyanın sevilen çifti, podcast serisinin 9.bölümünde “Doğa Olimpiyatları”nı seslendiriyor.

Doğal yaşamı destekleyen, doğa ve hayvan sevgisiyle örnek olan Müge Boz ve Caner Erdeniz “Doğa Olimpiyatları” adlı yeni oyunda hava kirliliğine dikkat çekiyor.

Antrenör Ece ve Can karakteriyle takımlarını olimpiyatlara hazırlayan çift, bu yolculukta karşılaştıkları çevre sorunlarını çözüyor.

Müge Boz “Çevreye duyarlı biri olarak her fırsatta doğal yaşamı, tertemiz bir dünyayı destekliyorum. Bir anne olarak, çocuğuma da doğa sevgisini aşılamanın ne denli önemli olduğunu biliyorum. Çocuklarımıza vereceğimiz en güzel şey hem doğa sevgisi hem de tertemiz bir dünya” diyor.

Caner Erdeniz ise; “Bir sporcu olarak sağlıklı yaşamı ve temiz çevreyi çok önemsiyorum. Doğa Olimpiyatları oyununda çocuklara temiz bir dünyanın önemini anlattık. Tüm çocukları dinlemeye davet ediyoruz” diyor.

Dünya Bizim Evimiz podcast

Afra Saraçoğlu ile “Gıda İsrafı”

Podcast serisinin 8. bölümünde genç oyuncu Afra Saraçoğlu’nu ağırlayan tiyatro, gıda israfına dikkat çekmişti.

“Gıda İsrafı” başlıklı oyunda Afra Saraçoğlu “Sıla” karakteriyle çocuklara sesleniyor.

Afra Saraçoğlu podcast serisi için şunları söylüyor:

“Bilinçsiz tüketim ve israfın nelere sebep olabileceğini gerçekten iyi anladığımızda, davranış şeklimiz de değişiyor. Bu sebeple her fırsatta, çocuklara sebep-sonuç ilişkisini derinlemesine anlatmalıyız. Bu oyun da bunun en iyi örneklerinden biri.

Çocukluk döneminde öğrendiklerimiz geleceğimize ayna tutuyor. Çocukların çevre sevgisini ve daha iyi bir dünya için neler yapabileceklerini böylesi güzel ve ince işlenmiş bir oyunda öğrenmesi harika.”

PAYLAŞ
Önceki İçerikEnerjik Okullar kendi enerjilerini üretiyor
Sonraki İçerikSürdürülebilir Gelecek için öğrenciler Yeşil Fikirler üretiyor
Meraklı, paylaşımcı ve esinlendirici olmayı seviyorum. Ekolojik yaşama olan merakım, Türkiye’de ve dünyada organik ürünleri araştırmaya yöneltti beni… 2006 yılında organik ürünleri tüketici ile buluşturan Türkiye'nin ilk e-ticaret sitesinin kurucularındanım. Sağlıklı, çevre dostu, yeşil, organik ve ekolojik ürün üreticileri, çiftçiler, ithalatçılar, tüketiciler, sivil toplum kuruluşu çalışanları, yayıncılar, yazarlar, akademisyenler ile tanıştım. Öğrendiklerimi paylaşmak istedim ve 2011 yılında “Aslı Dede ile Yeşil Yaşam” radyo programına başladım. “Yeşil yaşam için neler yapabiliriz?” sorusunun cevaplarını konuklarım ile birlikte arıyorum. Çocuklar için yeşil, ekolojik, sürdürülebilir yaşam haberleri ve yararlı bilgilere ulaşabileceğiniz Yesilcocuk.com sitesini yönetiyorum. Karnaval.com radyo BabyJoy'da Yeşil Çocuk programını hazırlayıp sunuyorum. Posta Gazetesi Pazar Postası ekinde "Doğal Yaşam" sayfasını hazırlıyorum. Milliyet - PembeNar.com Aile bölümü Yeşil Çocuk köşesinde yazıyorum. Yeşil, ekolojik, organik, sürdürülebilir yaşam alanında içerik ile pazarlama (text, audio, video), etkinlik, atölye ve sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyorum. Organik yaşamı merak etmeye, öğrendiklerimi paylaşmaya ve esinlendirici olmak için çalışmaya devam ediyorum. Program arşivime ve yazılarıma Yesilinasli.com'dan ulaşabilirsiniz. İÜ SBF Kamu Yönetimi lisans, İÜ SBE Tanıtım Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunuyum. Öğrencilik yıllarında vekil ilkokul öğretmenliği yaptım, çocuk tiyatro oyunlarında oynadım. 1996-97 arası ABD’de yaşadım ve GWU Uluslararası Halkla İlişkiler Sertifika Programı’na katıldım. 1993’den bugüne online-offline pazarlama iletişimi ve e-ticaret proje geliştirme alanlarında çalıştım. Bersay İletişim, Futurekids, Doğan Online e-kolay.net, Borusan Elektronik Otomax.com, Hurriyetemlak.com ve Kanz Çocuk Giyim pazarlama iletişimi ve e-ticaret projelerinde görev aldım.

CEVAP VER