Sürdürülebilir tarım ile çocuklara sürdürülebilir destek

Sürdürülebilir tarım projesi Payam Ekolojik Badem Köyü ile TOÇEV çocuklar için sürdürülebilir destek sağlıyor. İhtiyacı olan çocuklara sürekli geliri hedeflenen projeye Howden Türkiye maddi destek verdi.

Sürdürülebilir tarım

Tuvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı TOÇEV, çocukların geleceği için bağışlardan bağımsız sürdürülebilir bir gelir modeli yaratmak için yola çıktı. Manisa Demirci’deki proje alanında uygulanmak üzere tarıma dayalı bir gelir modeli oluşturdu.

TOÇEV’in tarıma dayalı sürdürülebilir gelir modeli yaratmayı amaçladığı Manisa’daki Payam Ekolojik Badem Köyü projesine Howden Türkiye maddi destek sağladı.

53 dönümlük arazinin ilk olarak 30 dönümüne ekim yapılacak. Proje ile ihtiyacı olan çocukların sürdürülebilir tarımdan sürekli gelir elde etmesi hedefleniyor.

Sürdürülebilir tarım gelirleri ile sürekli gelir desteği

Payam Ekolojik Badem Köyü projesi, vakfın uzun ömürlü ve sürdürülebilir bir gelir modeli arayışları ile oluşan katma değeri yüksek bir sosyal sorumluluk projesi.

Projede önce 30 dönümünde badem bahçeleri için hazırlık işlemleri gerçekleştirilecek. Kasım ayının ilk haftasında fidanlar toprakla buluşacak. Badem bahçelerinden elde edilen gelir, bakım giderleri ile satış komisyonları düşüldükten sonra vakfa aktarılacak.

Sürdürülebilir tarım
TOÇEV İcra Kurulu Üyesi Eda Çetin

Okumak her çocuğun hakkı

TOÇEV İcra Kurulu Üyesi Eda Çetin  “Okumak her çocuğun hakkıdır” diyerek yola çıktıklarını belirtti. Howden Türkiye’ye Payam Ekolojik Badem Köyü’ne verdikleri destek için teşekkür etti.

“TOÇEV olarak çocuklarımızın daha iyi bir geleceği olabilmesi için çalışıyoruz. Okumak isteyen ancak ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan çocuklarımıza tüm eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi destek veriyoruz.

Her çocuğu birey olarak kabul edip onların kültürlü, bilgili, uyumlu, üretken olmaları ve toplumsal hayata kazandırılmaları için hiç durmadan çalışıyoruz.

27 yılda 7,5 milyonu aşkın çocuğumuzun eğitimine katkı sağlamayı başardık.”

Payam Ekolojik Badem Köyü için bağış

Sigortacılık alannda yatırımlar yapan Howden Türkiye, katma değeri yüksek sosyal sorumluluk projelerine katkı sağlamaya devam ediyor.

Howden Türkiye, TOÇEV’in Manisa Demirci’deki Payam Ekolojik Badem Köyü projesine sponsor olarak maddi destekte bulundu.

 

Sürdürülebilir tarım
Howden Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge CEO’su Atınç Yılmaz

Howden Türkiye, Ortadoğu ve Afrika Bölge CEO’su Atınç Yılmaz, sürekli etkileşim oluşturacak bir projeyi destekledikleri için çok mutlu olduklarını belirtti.

“Howden Türkiye’nin desteği, Howden Group Holdings Vakfı bağış çalışmaları arasında seçilen proje oldu. Farklı yardım projelerinde kullanılmak üzere ek maddi destek ile ödüllendirildi.

Biz de bu maddi destek ile çocuklarımızın eğitimine katkıda bulunmak istedik. TOÇEV’in sürdürülebilirlik konusunu ana merkeze alan Payam Ekolojik Badem Köyü projesine destek sağlamayı uygun gördük.

CEVAP VER