Çocuklar enerji tasarrufu için öykü yazıyor

Çocuklar enerji tasarrufu öyküleri yazıyor. Enerjisa Kısa Öykü Yarışması ile 10 öykü seçilecek. Öyküler seslendirme sanatçılarının anlatımı ile zenginleştirilmiş özel tasarımlı bir hikâye kitabına dönüşecek.

Çocuklar enerji tasarrufu

Enerjisa’nın 11 yıl önce başladığı uluslararası ödüllü Enerjimi Koruyorum sosyal sorumluluk projesi yenilenerek devam ediyor.

Enerjimi Koruyorum projesi, çocuklara enerji tasarrufunu eğlenceli bir yol ile anlatmayı, enerji verimliliği ve tasarruf bilincini benimsetmeyi amaçlıyor.

Önce tiyatro oyunu, sonra dijital oyun uygulaması ile çocuklarla buluşan Enerjimi Koruyorum Projesi 11. yılında “Kısa Öykü Yarışması” ile sürüyor.

Çocuklar enerji tasarrufu için öykü yazıyor

Doğal enerji kaynaklarını korumak için enerji tasarrufu ve verimli kaynak kullanımı temasıyla çocuklar kısa öykü yazacak. Öyküler arasından jüri 10 öykü seçecek.

Seçilen öyküler, seslendirme sanatçılarının anlatımı ile zenginleştirilmiş özel tasarımlı bir hikâye kitabına dönüşecek. Hazırlanan özel kitap 23 Nisan’da çocuklara armağan edilecek.

Türkiye çapında düzenlenen yarışmaya, ilkokul üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri katılabiliyor. Jürinin değerlendirmesi için öyküler 15 Kasım tarihine kadar e-posta yoluyla gönderilecek. Sonuçlar 31 Ocak 2022 tarihinde açıklanacak.

Çocuklar enerji tasarrufu

Seçici kurulun belirlediği 10 öyküden hazırlanan resimli kitaplar 23 Nisan 2022 tarihinde çocuklara armağan edilecek. Öyküler, seslendirme sanatçılarının seslendirdiği sesli kitap formatına da dönüştürülecek.

Enerjimi Koruyorum projesi yüzbinlerce çocuğa ulaştı

Enerjimi Koruyorum projesi ile, enerjiyi verimli kullanmayı özendiren “Küsmesin Yıldızlar” tiyatro oyununu 14 ilde 580 okulda 280.000 çocuk izledi.

Çocuklara enerji verimliliği için alışkanlık kazandırmayı amaçlayan mobil oyun ise 100.000’den fazla indirilerek oynandı.

Bu yıl ise çocuklar, dijital alandan uzaklaşarak kendilerini yazılı olarak ifade etmeye ve hayal güçlerini yazıya dökerek hikayeler kurmaya davet ediliyor.

“Enerjimi Koruyorum” Projesi 2018 yılında, dünyanın en önemli sosyal sorumluluk ödüllerinden olan ve “Kalbi Olan Şirketler” sloganıyla düzenlenen International CSR Excellence Awards “En İyi Enerji Yönetimi Ödülü” aldı. Yine 2018 yılında “Altın Pusula Ödülü”ne layık görüldü.

PAYLAŞ
Önceki İçerikSürdürülebilir tarım ile çocuklara sürdürülebilir destek
Sonraki İçerikÇocuklara çevresel farkındalık: Yeşil Gezegen Birlikte Mümkün
Meraklı, paylaşımcı ve esinlendirici olmayı seviyorum. Ekolojik yaşama olan merakım, Türkiye’de ve dünyada organik ürünleri araştırmaya yöneltti beni… 2006 yılında organik ürünleri tüketici ile buluşturan Türkiye'nin ilk e-ticaret sitesinin kurucularındanım. Sağlıklı, çevre dostu, yeşil, organik ve ekolojik ürün üreticileri, çiftçiler, ithalatçılar, tüketiciler, sivil toplum kuruluşu çalışanları, yayıncılar, yazarlar, akademisyenler ile tanıştım. Öğrendiklerimi paylaşmak istedim ve 2011 yılında “Aslı Dede ile Yeşil Yaşam” radyo programına başladım. “Yeşil yaşam için neler yapabiliriz?” sorusunun cevaplarını konuklarım ile birlikte arıyorum. Çocuklar için yeşil, ekolojik, sürdürülebilir yaşam haberleri ve yararlı bilgilere ulaşabileceğiniz Yesilcocuk.com sitesini yönetiyorum. Karnaval.com radyo BabyJoy'da Yeşil Çocuk programını hazırlayıp sunuyorum. Posta Gazetesi Pazar Postası ekinde "Doğal Yaşam" sayfasını hazırlıyorum. Milliyet - PembeNar.com Aile bölümü Yeşil Çocuk köşesinde yazıyorum. Yeşil, ekolojik, organik, sürdürülebilir yaşam alanında içerik ile pazarlama (text, audio, video), etkinlik, atölye ve sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyorum. Organik yaşamı merak etmeye, öğrendiklerimi paylaşmaya ve esinlendirici olmak için çalışmaya devam ediyorum. Program arşivime ve yazılarıma Yesilinasli.com'dan ulaşabilirsiniz. İÜ SBF Kamu Yönetimi lisans, İÜ SBE Tanıtım Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunuyum. Öğrencilik yıllarında vekil ilkokul öğretmenliği yaptım, çocuk tiyatro oyunlarında oynadım. 1996-97 arası ABD’de yaşadım ve GWU Uluslararası Halkla İlişkiler Sertifika Programı’na katıldım. 1993’den bugüne online-offline pazarlama iletişimi ve e-ticaret proje geliştirme alanlarında çalıştım. Bersay İletişim, Futurekids, Doğan Online e-kolay.net, Borusan Elektronik Otomax.com, Hurriyetemlak.com ve Kanz Çocuk Giyim pazarlama iletişimi ve e-ticaret projelerinde görev aldım.

CEVAP VER