Çocuklar çevre ve iklim konuşuyor

Çocuklar çevre ve iklim konuşmak için #SeninElinde etkinliği ile 28 Ağustos – 5 Eylül tarihlerinde İstanbul Cevahir’de buluşuyor. İnteraktif deneyim alanları, atölyeler ve Youth For Climate sizleri bekiyor.

Çocuklar çevre iklim

Çocukların çevre ve iklim konusunda bilinçlenesi için İstanbul Cevahir dopdolu bir içerikle #SeninElinde etkinliği düzenliyor.

Pandemi nedeniyle arkadaşlarından ve okul ortamından uzak kalan çocuklar 28 Ağustos-5 Eylül tarihleri arasında İstanbul Cevahir’de buluşuyor.

Çocuklar uzun bir salgın dönemi, orman yangını ve sel haberleri sonrası okula dönüyor. Okula dönüş için hazırlanırken, #SeninElinde etkinliği ile güncel çevre sorunlarına çözümler üretmek için düşünecek.

Özel olarak tasarlanan etkinlik alanında, çevre ve iklim uzmanları ile söyleşiler ve çocuk atölyeleri yapılacak.

Çocuklar  “Bir çevreci olarak neler yapabilirim?” sorusuna cevaplar arayacak.

Çocuklar çevre ve iklim için üretiyor

Çocukların farklı deneyimler yaşamaları için fotoğraf çektirme, çöp ayrıştırma ve interaktif deneyim alanları tasarlandı.

#SeninElinde etkinliğinin farkındalık atölyelerinde neler var?

  • Tohum Bombası Yapımı
  • Stop-Motion Atölyesi
  • Kağıt Yapım Atölyesi
  • İleri Dönüşüm Atölyesi
  • Sıra Dışı Meydan Okumalar Kolektif Çocuk Atölyeleri

Küresel iklim hareketi Youth For Climate ile iş birliği

İstanbul Cevahir, Türkiye’de iklim krizine ses getirmek ve taleplerini duyurmak için bir araya gelen gençlerin oluşturduğu küresel iklim hareketi Youth For Climate ile işbirliği yapıyor.

Doğal afetlerin ve iklim krizi etkilerinin yaşandığı günlerde #SeninElinde etkinliğindeki atölyeler, eğitimler ve söyleşiler dünyanın geleceği için her yaştan katılımcıya sesleniyor.

Çocuklar çevre iklim

Covid-19 önlemleri için neler yapılıyor?

Etkinlikte COVİD-19’a karşı uygulanan kontrollü normalleşme sürecinde belirtilen önlemler uygulanacak. Etkinlik alanı dezenfekte edilecek, sosyal mesafe kurallarına uyulacak ve katılımcı sayıları sınırlanacak.

CEVAP VER