Çocuklar Kadıköy sahilinde yelken açtı

Kadıköy Belediyesi ile Kalamış Yelken Kulübü yaz tatilinde Kadıköylü çocuklar için yelkenle tanışma günü düzenledi. Kadıköy Belediyesi spor eğitmenleriyle birlikte Kadıköy sahilindeki Kalamış Yelken Kulübü’ne gelen çocuklar yelken sporuyla dolu eğlenceli bir gün geçirdi.

Yelkenli teknelerle denize açılan çocuklar Kadıköy Fenerbahçe Burnu’ndaki Kalamış Yelken Kulübü Tesislerinde gün boyu yelkenli tekneler arasında yelken sporu, deniz ve su sporlarıyla ilgili gözlem yaptılar.

Yelken Sporu ile tanışıp denizci düğümünü öğrendiler

Kadıköy Belediyesi Yaz Spor Okulları kapsamında yaklaşık 100 çocuk yelken sporu ile tanıştı.

Kadıköy Belediyesi ile Kalamış Yelken Kulübü spor eğitmenleri, yelkenli teknelerle denize açılmadan önce çocukların kilo ve boy ölçümlerini yaptı. Sportif testlerden geçen çocuklar Kadıköy sahilinde yelken açtı. Yelkenli teknelerle denize açılan yaz okulu öğrencileri yelken öğretmenlerinden yelken sporuyla ilgili bilgiler aldılar. Denizcilerin meşhur denizci düğümünü de yelken öğretmenlerinden öğrendiler.

Çocukların farklı spor alanlarını keşfetmelerine olanak sağlayan Kadıköy Belediyesi Yaz Spor Okulu’nun öğrencilerinden Emirhan, hayatında ilk defa yelken yaptığını, en sevdiği sporun futbol olduğunu, yelken sporunu tanıdıktan sonra bu sporu da çok beğendiğini söyledi.

CEVAP VER