Aile kampı Doğada Çocuk İznik yolcuları hazır mı?

Aile kampı “Doğada Çocuk” 28-29 Ekim tarihlerinde Dikey Dünya Evi ve Analı Kuzulu organizasyonu ile İznik Avdan Dağı’nda sonbahar kamplarına devam ediyor. Katılmak isteyenler, hemen harekete geçin. 🙂

Aile Kampı Doğada Çocuk

Havaların biraz serinlemesi ile sobalar yanar hale geldi. Ateş alanları elden geçirildi ve odun tedarik edildi. Coğrafyaya bakarak etkinlik planlarını değiştiren Dikey Dünya Doğa Evi, çocukların daha çok doğada zaman geçirmesi için çaba harcıyor.

Kamp her zamanki gibi Cuma öğleden sonra başlıyor ve Pazar akşamüstü son buluyor. Yerleşmenin ardından akşam ateş başında toplanılıyor.

Ateşin birlikte yakılıyor, yemek hep birlikte pişiriliyor. Uzun ve keyifli doğa yürüyüşleri var. Kaya tırmanışı, ormanda oryantiring kampın olmazsa olmazları. Pusula kullanmayı öğrenmek kuzular için çok önemli.

Programda yayla yürüyüşü var. İlk günün kahvaltısını yaylada yapmak, zirve yapmak ve orada hep birlikte İznik Gölü’ne bakmak insanı başka bir yere götürüyor.

Aile kampı ile “an”da kalarak yürüyoruz

Aile kampı Doğada Çocuk’ta; doğanın sesini dinlemek, “an” da kalarak yürümek ve ekip olarak hareket etmenin mutluluğunu yaşamak, en önemli amaçlar arasında yer alıyor.

Aile Kampı Doğada Çocuk

Kampın sadık dostu “Şeytan” tüm orman etkinliklerinde kuzuların yanında onlara arkadaşlık ediyor.

Kent yaşamının sıkıntılı havasından uzaklaşmak ve insanın doğayla olan bağını yeniden canlandırmak için, güneşin batışı birlikte ve sessizlik içinde izleniyor.

Slackline ve ip köprüsü yürüyüşü yapmak için her şey hazır. İsteyen istediği zaman deneyebilsin, diye hatlar kuruldu bile. Kamp alanında hazır duran çadır, gerçek bir oyun alanı kuzular için.

Hava biraz soğuduğu için ortak alanda daha çok zaman geçirmek önemli hale geldi. O nedenle özellikle kuzuların arzu ettiği kapalı alan etkinlikleri yapılacak bu kampta. Masal, oyun, dans kampın vazgeçilmezleri

Aile Kampı Doğada Çocuk organik tarımı destekliyor

Gıda konusundaki yaklaşımın artık herkes tarafından bilindiği mekânda, küçük üretici ile organik tarım destekleniyor ve sağlıklı gıda için özen gösteriliyor.

Rafine şeker gene yok, doğala özdeş aroma içeren gıda maddeleri kapıdan içeri giremiyor.

Geri dönüşüme önem veriliyor ve çöpler ayrıştırılıyor, mutfak atıklarından kompost yapılıyor.

Aile Çocuk Kampı İznik

Dikey Dünya Evi ve Analı Kuzulu sağlıkla sürdürülebilir bir yaşamı mümkün kılmak için ağaca ve toprağa dokunmayı önemli buluyor, katılımcıların daha çok doğanın içinde olmasına imkân sağlıyor.

Mevsim sonbahardan kışa dönüyor. Güneş daha az ısıtıyor, daha sağlam giyinmek gerekiyor.

Dikey Dünya Doğa Evi, Ekim ayının son sonbahar kampı için kuzuları ve ebeveynlerini bekliyor.

Daha fazla bilgi için: www.dikeydunya.com ve www.analikuzulu.com

CEVAP VER