Campwolftrack Doğadaki Çocuk Kampı

“Toprakla bağ kurmak” yalnızca çocuk için değil toprak için de yararlıdır. “Nature” İngilizce’de “doğa” sözcüğü Latince’de “köken, kişilik, bünye gibi şeylerin yapısı” anlamına gelen “natura” sözcüğünden, bunun da ötesinde “doğmak” anlamına gelen “nasci” sözcüğünden gelir.

“İçimdeki Doğa, Doğada Tek Başına, Doğada Çocukla” TV programlarının yaratıcısı, “Doğadaki Çocuk Doğa Macera ve Gençlik Kampları” kurucusu Serdar Kılıç toprak ve çocuk arasındaki bağı böyle anlatıyor.

Campwolftrack 1999 yılında Serdar Kılıç’ın en büyük hayali olarak kuruldu. Kamp programlarında; doğada hayatta kalma teknikleri, yüksek ip ve engel parkurları, takım oyunları, bireysel oyunlar, temel kampçılık eğitimleri, yüzme ve su oyunları, okçuluk ve ok-yay yapımı ve el becerileri oyunları bulunuyor. Tüm etkinliklerde insana ve doğaya saygı, empati, güven, dayanışma, başarı, liderlik, takım olabilme değerlerine özen gösteriliyor.

“Doğadaki çocuk” yabanla yeniden buluşuyor

“Doğa, hangi biçimde görünürse görünsün, bir çocuğa anne babasının dünyasından farklı, daha yaşlı ve daha büyük bir dünya sunar.” diyor Campwolftrack kurucusu Serdar Kılıç.

Doğa ve çocuk buluşmasının olumlu etkilerinden sözediyor: Doğa televizyondan farklı olarak, zamanı çalmak şöyle dursun, onu genişletir. Yıkıcı bir çevrede yaşayan çocuk için şifa sunar. Çocuğa, üzerine kültürün hayal ürünlerini çizip yeniden yorumlayabileceği boş bir yaz-boz tahtası sunar. Tüm duyuların tam kullanımını teşvik ederek çocuğun yaratıcılığını destekler. Kendisine bir şans tanınan çocuk, dünyanın karmaşasını kırlara götürecek, derelerde yıkayacak, ters yüz edecek ve ardından ne olduğuna bakacaktır. Doğa çocuğu korkutabilir de ama bu korku da bir amaca hizmet eder. Çocuk doğada özgürlük, hayal gücü için alan genişliği ve mahremiyet bulur, alçak gönüllü olmayı öğrenir. Biz çocukları öğrenmenin, gücün ve zorluklara meydan okumanın yeri olan yabanla yeniden buluşturuyoruz. Ondan bir daha kopmaması için çalışıyoruz. Hep aklımızda olsun doğada nesli tükenmekte olan tür “doğadaki çocuktur”.

Campwolftrack’ta ne var ne yok?

Kamp içeriğe uygun özel olarak hazırlanmış, orman içerisinde elektromanyetik alandan uzak, taş ve ahşap düzeneklerle oluşturulmuş, mutlu ve güleryüzlü çalışanlar, atlar, köpekler ve huzur var. Mevsimlik yemekler ekolojik besinlerle yapılıyor. Abur cubur yok, para kullanılmıyor.

Önemli bir konuya daha değinmekte fayda var; çocuklar kampa elektronik alet getiremiyor. Campwolftrack bu konuda diyor ki: “PSP’lerle, nintendolarla vb. elektroniklerle oynuyorken eğlendiğinizin farkındayız ama onlarsız size daha eğlenceli şeyler sunacağız buna hazırlıklı olun. ” 🙂

2017 Yaz Dönemi Campwolftrack Kamp Tarihleri

8 Haziran – 24 Haziran 2017 (12-14 yaş)
2 Temmuz – 8 Temmuz 2017 (12-14 yaş)
9 Temmuz – 15 Temmuz 2017 (15-17 yaş)
16 Temmuz – 22 Temmuz 2017 (12-14 yaş)
23 Temmuz – 29 Temmuz 2017 (15-17 yaş)
6 Ağustos – 12 Ağustos 2017 (9-11 yaş)
13 Ağustos – 19 Ağustos 2017 (12-14 yaş)

Daha fazla bilgi için: www.campwolftrack.com

CEVAP VER