Çekül Bilgi Ağacı ile çocuklar doğadan öğreniyor

Çekül Bilgi Ağacı, “doğa ve kültürle varız” felsefesi ile ÇEKÜL Vakfı’nın 26 yıldır Anadolu’da yürüttüğü çalışmalardan edindiği bilgi ve deneyimi çocuklara aktarıyor.

Çekül Bilgi Ağacı

Doğal ve kültürel mirasın korunup yaşatılabilmesi için çocukların bilgilenmesinin önemine inanan ÇEKÜL Vakfı, Bilgi Ağacı Eğitim Birimi ile öğrenciler ve öğretmenler için özel eğitim çalışmaları gerçekleştiyor.

ÇEKÜL Bilgi Ağacı bireyin niteliksel gelişimine öncelik veren eğitim anlayışıyla, doğanın bereketi ve yaşamı mümkün kılan döngüsünü, teknoloji ve bilimsel disiplinleri kullanarak uyguluyor.

Eğitimlerde ÇEKÜL’ün “doğa ve kültürle varız” felsefesi, geleceğin kurulmasında ufuk açan bir yöntem olarak benimseniyor.

Çekül Bilgi Ağacı Öğrenciler için

Bilgi Ağacının öğrencilere yönelik doğal-kültürel mirasa ve korumaya odaklanan atölye programlarında, doğa ve kültürün ayrılmaz bir bütün olduğunu anlatan bir keşif yolculuğuna çıkılıyor.

Bu yolculukta günlük yaşamdan geçmişe, geçmişten bugüne uzanan bir çizgide doğa ve kültür ile kurduğumuz ilişkiye ve empatinin geliştirilmesine odaklanılıyor.

Öğrenciler için hazırlanan özel atölye programları: Doğada(n) Öğreniyorum, Tohumlarla Yolculuk, Suyun Öyküsü, Gezegenin Eşikleri ve İklim Değişikliği, Geçmişin Fısıltısı ve Endüstri Mirası.

Çekül Bilgi Ağacı

Çekül Bilgi Ağacı Fırsat Eşitliği için Eğitim Bağışı

ÇEKÜL Bilgi Ağacı eğitim ve atölyelerinden yararlanmak isteyen öğrenciler arasında fırsat eşitliği yaratmak ve devlet okullarında eğitimlerin sürdürülebilirliğini sağlamak üzere, özel okullara verilen eğitimlerde bağış kabul ediliyor.

Bilgi almak için ÇEKÜL Vakfı ile iletişim kurabilirsiniz. Web sitesi: www.cekulvakfi.org.tr

Çekül Bilgi Ağacı Öğretmenler İçin

Bilgi Ağacı’nın öğretmenlere yönelik hazırladığı, doğal ve kültürel mirasa odaklanan, MEB müfredatıyla uyumlu, sınıf içi etkinliklerle desteklenen eğitim programlarında amaç, doğal ve kültürel mirasın barındırdığı bilgiyi öğretmenler aracılığıyla öğrencilere aktarabilmek.

Tüm programlarda sınıf içi uygulamaları destekleyecek şekilde Milli Eğitim Bakanlığı müfredatıyla uyumlu bir içerik benimseniyor ve programlar bir ya da iki döneme yayılan etkinlikler şeklinde düzenleniyor.

Öğretmenlere, uygulamada yol gösterecek eğitim kitapçığı da hediye ediliyor.

Öğretmenler için hazırlanan özel atölye programları: Kentimin Öyküsü, Rehberim Doğa, Endüstri Mirası, Ağaçların Diliyle Kentim.

Daha fazla bilgi almak için: wwww.cekulvakfi.org.tr

ÇEKÜL Vakfı Bilgi Ağacı doğal ve kültürel miras eğitimlerine destek olmak için aşağıdaki tıklayın.

https://fonzip.com/cekul/kampanyalar/egitim-programlarini-destekle#/

CEVAP VER