Ceren Kerimoğlu doğa temalı çocuk kitabı Sakız Ağacı’nı anlatıyor

Çocukların doğayla bağ kurmaları için yola çıkan yazar Ceren Kerimoğlu’nun doğa temalı kitaplarını çocuklar çok seviyor. İyi bir gelecek ve yaşanabilir bir dünya için, çocuklarınıza doğayı anlatan kitaplar hediye etmek isterseniz onun kitaplarını tavsiye ederiz.

Ceren Kerimoğlu doğa aşkı ile çocuklara kitap yazmaya başladı. Oğlu Alaz toprakla büyüdü ve ona anlattığı öykülerde de ana karakter hep doğa oldu.

İlk kitabı Sakız Ağacı, küçük bir çalının kavaklar arasındaki mücadelesini anlatıyor.

Elma Yayınevi’nden çıkan kitaplardaki resimleri Ceren Kerimoğlu’nun annesi yapıyor.

Ağustos 2013’de yaptığımız radyo programında, kitapları hakkında yazar Ceren Kerimoğlu ile sohbet ettik. Dinlemek için Oynatıcı/Player butonuna tıklayın.

Kitap hakkında kısa bilgi:

Siz hiç sakız ağacı gördünüz mü?

Size bir sır verelim. Biz, onlarca kavak arasında yeşeren minicik bir tane gördük. Bu minik fidan, yanı başındaki upuzun kavaklar gibi uzayıp büyümeyi, onlarla arkadaş olmayı düşlüyordu. Ancak kavaklar onu aralarına almak istemedi, çünkü bu gizemli ağaç, onlara hiç benzemiyordu.

Bu yeni fidan da neyin nesiydi? Ne işe yarardı? Kavakları şaşırtan olay neydi? Nasıl bir mucize gerçekleşti?

Şimdi hep beraber, bu küçük fidanın sesine kulak verelim ve onun varoluş öyküsünü dinleyelim. Farklı olana saygı, hoşgörü ve dostluğun işlendiği bu sıcacık öyküye misafir olalım.

Gülümseyerek büyümeniz dileğiyle.

CEVAP VER