Çocuklar sürdürülebilir yaşamı akvaryumdan öğreniyor

Çocuklar sürdürülebilir yaşamı akvaryumdan bitki yetiştirerek ve balık besleyerek öğreniyor. Bahçeli akvaryum AguaGarden ile hem çocuklar hem büyükler doğanın heyecan verici mucizevi döngüsünü ve ekosistemin işleyişini gözlemliyor.

Çocuklar sürdürülebilir

Bu akvaryumda balıklar bitkilere yaşam veriyor, bitkiler de balıkların suyunu temizliyor. Doğanın mucizevi ekosistemini evlere taşıyan AquaGarden Akvaryum ile çocuklar sürdürülebilir yaşam döngüsünü deneyimliyor.

İç mimar ve mühendis doğa tutkunu iki baba Mesut ve Murat tasarımı AquaGarden’da balık besleniyor, aynı anda buğday çimi, turp otu, fesleğen, nane, maydanoz gibi sebzeler yetiştirilebiliyor, yetiştirilen bu bitkiler de afiyetle yenebiliyor.

AquaGarden’da balıkların dışkıları bitkiler için organik bir besin oluyor, bu sayede bitkiler normalden daha sağlıklı ve daha hızlı gelişiyor. Bu organik atıkları kökleri aracılığıyla sudan alan bitkiler de balığın suyundaki kirlenmeyi önlüyor, bu ekosistem sayesinde akvaryumun suyu bitkiler tarafından temizleniyor.

Çocuklara aynı anda hem hayvan sevgisini hem de bitki yetiştirme sorumluluğunu aşılayan yenilikçi akvaryum AquaGarden, çocukların sosyal ve ruhsal gelişimini desteklerken, akıllı telefon ve tabletle geçen zamanlarını, yaşadıkları ortamda her an doğaya dokunma fırsatına dönüştürüyor.

AquaGarden, aynı zamanda evlere dingin bir hava katmak için dekoratif amaçla da kullanılabiliyor.

Çocuklar sürdürülebilir yaşamı AquaGarden ile nasıl öğreniyor?

Her ikisininde ikişer çocuğu olan doğasever iki kendi çocukları için bir akvaryum geliştirmeye karar vermişler. Çalışmaya başlarken sloganları “çocuklarınız sadece tablete ve akıllı telefona değil, doğaya da dokunsun” olmuş.

Bir yıl süren arge çalışmalarının sonunda Türkiye’de tasarlanıp, üretilen AquaGarden, kendi kendini temizleyebilen “Patentli Ekolojik bir Nano Akvaryum”dur.

Topraksız tarım ile akua-kültürün birleştiği akuaponik sistemle çalışan Aquagarden Akvaryum hem ekolojik, hem de organik tarım yapılmasına olanak sağlayan bir sistem sunuyor.

İki bölümü bulunan akvaryum; birinci bölümde balığın yaşadığı yaklaşık 9 lt su alabilen akvaryum ve akvaryumun üstüne yerleştirilen bitki yetiştirme tepsisinden oluşuyor.

Hem balık besleme, hem de bitki yetiştirme deneyimini tek üründe buluşturan AquaGarden’da balıkların dışkıları bitkiler için organik bir besin oluyor, bu sayede bitkiler normalden daha sağlıklı ve daha hızlı gelişiyor.

Bu organik atıkları kökleri vasıtasıyla sudan alan bitkiler de balığın suyundaki kirlenmeyi önlüyor, yani doğal bir filtre görevi görüyor, bu muhteşem ekosistem sayesinde akvaryumun suyu bitkiler tarafından temizlenmiş oluyor.

Bu sistemde sebzenin yanı sıra dekoratif amaçlı suyu seven her türlü çiçek de yetiştirilebiliyor.

Kendi Kendini Temizleyen Akuaponik Akvaryum

  • Tek yapmanız gereken balığınızı yemlemek.
  • Balık yemini yedikten sonra suya dışkısını bırakır.
  • Bu dışkı mini su pompası ile bitki köklerine ulaştırılır.
  • Faydalı bakteriler dışkıyı bitki besinine (Nitrat’a) çevirir.
  • Bitki nitratı tüketerek hem daha sağlıklı gelişir hem de akuaponik akvaryumu temizler.

Doğanın mucizevi ekosistemini deneyimlemek ve sevdiklerinize hediye etmek için detaylı bilgiyi www.aquagarden.com.tr adresinden alabilirsiniz.

CEVAP VER