Çocuklara enerji eğitimi projesine Çevre Ödülü

Enerjimiz Çocuklar İçin Eğitimi

Çocuklarda enerji verimliliği ve tasarrufu bilincinin oluşmasına yönelik özel hazırlanmış eğitimler yaygınlık kazanıyor. Türkiye’de ulusal ölçekli ilk enerji eğitim projesi olan Zorlu Grubu’nun “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi “Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çevre Ödülü” kazandı.

2010 yılında başlayan “Enerjimiz Çocuklar İçin”, 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı döneminde müfredata dayalı içerikler ve okul oyunları ile zenginleştirmiş tüm yıla yayılan aktivitelerle yeniden yapılandırıldı.

Zorlu Enerji Grubu Enerjimiz Çocuklar İçin Eğitimi
Zorlu Enerji Grubu Enerjimiz Çocuklar İçin Eğitimi

Ulusal ölçekli ilk enerji eğitimi projesi olan Enerjimiz Çocuklar İçin, çocukları enerji kaynakları konusunda doğru bilgilerle donatmayı, enerji verimliliği ve sürdürülebilirlik konularında bilinçlendirmeyi amaçlıyor. Öğrenme sürecinin oyunlarla desteklenerek çocukların enerjiye dair temel mesajları kavramalarını kolaylaştıran proje, 6 yılda 190 bin öğrenciye ulaştı.

Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çevre Ödülü
Kurumsal Sosyal Sorumluluk Çevre Ödülü

“6 yıldır Enerjimiz Çocuklar İçin”

“Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi ile ödül kazanmış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını dile getiren Zorlu Enerji Kurumsal İletişim Müdürü Esra Çakır, “Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımızı, her geçen gün daha önemli hale gelen enerji kaynakları ve verimliliği konusunda bilinçlendirmek amacıyla başlattığımız ve altıncı yılını tamamladığımız ‘Enerjimiz Çocuklar İçin’ projesiyle bu değerli ödüle layık görüldüğümüz için mutluyuz. Projemizin başladığı 2010 yılından bu yana ilköğretim öğrencilerinin enerji kaynakları, üretimi ve verimli kullanımı hakkında bilgi ve deneyimlerini artırarak, yenilenebilir enerjinin önemi ve enerjinin tasarruflu kullanımı konularında farkındalık yaratmayı hedefledik. Bu çabalarımızı, yeni dönemde pedagoglar, enerji ve eğitim uzmanları desteğinde hazırladığımız özel içerikler ve tüm yıla yayılan okul aktiviteleri ile projemizi yeniden yapılandırarak sürdürüyoruz. Kurumsal sosyal sorumluluğu geçici uygulamalardan ibaret görmeyen bir Grup olarak, kapsayıcı, nitelikli ve kaliteli eğitime tüm çocuklarımızın erişebilmesi için projeler geliştirmeye devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

Zorlu Enerji, “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi ile JCI Culture Genç Liderler ve Girişimciler Derneği tarafından da ödüle layık görülmüştü.

CEVAP VER