Dalin Kendin Yap ve Dev Heykeller Atölyesi

Dalin Kendin Yap ve Dev Heykeller Atölyesi ile çocuklar sürdürülebilir tasarımlar yaratıyor. Eğlenerek çevre ve sürdürülebilirlik bilinci kazanmak hedefiyle yola çıkan “Dalin’le Birlikte Eğlence” projesi başlıyor.

Dalin Kendin Yap

Proje kapsamında çocukların hayallerinin sanatla buluştuğu ve yaratıcılıklarının geliştiği Dalin Kendin Yap ve Dev Heykeller atölyelerini 23 yıllık deneyimi ile PACE Çocuk Sanat Merkezi hazırlıyor.

Mart ayında İstanbul’da Marmara Forum’da Dalin’le Kendin Yap atölyesi ile başlayan ve Haziran sonuna kadar devam edecek proje Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Adana gibi Türkiye’nin farklı şehirlerine de gidecek.

Dalin Kendin Yap Atölyesi

Çocukların en değerli oyuncakları, emek verdikleri veya kendilerinden bir şeyler kattıkları oyuncaklardır. Satın alınan oyuncakların ilk heyecandan sonra bir kenara bırakıldığı bir devirde, çocukların evde bulunan bir malzemeyi hayal güçlerini kullanarak oyuncağa çevirmeyi öğrenmeleri, bu atölyenin ana hedefi.

PACE Çocuk Sanat Merkezi eğitmenleri eşliğinde çocuklar Dalin şişelerinden oyuncak, takı, süs eşyası yapacaklar, şişeleri dilediklerince renklendirip kendi özel şişeleri haline getirerek kullanabilecekler. Yaşıtlarıyla eğlenceli ve özgür bir ortamda sosyalleşmenin de mutluluğunu yakalayacaklar.

Dalin Şişelerinden Dev Heykeller

Projeye katılacak okullarda, PACE Çocuk Sanat Merkezi kurucusu, heykeltıraş Barış Karayazgan’ın liderliğinde yapılacak etkinliğe hem çocuklar, hem de aileleri davetli. Çocukların ve ailelerinin “çevre ve sürdürülebilirlik” konusunda bilinçlenmesi ve birlikte kaliteli vakit geçirmesini hedefleyen hafta sonu etkinliğinde, çocukların aileleri ile birlikte topladıkları şişeler ve boş Dalin şişeleri, sanatçı ile birlikte yapılacak bir grup çalışmasında yeniden hayat bulacak ve dev heykellere dönüşecek. Bu heykeller daha sonra yapıldıkları şehirlerdeki projeye destek veren AVM’lerde sergilenecek.

PACE Çocuk Sanat Merkezi Kurucusu Barış Karayazgan “Çocuk mutlu iken kendisinin en iyi versiyonudur. Çocuklar biz yetişkinlerin hazırladığı, doğru bulduğu, düzenlediği bir hayatı yaşıyor. Sanat, çocukların kendini özgürce ifade edebildiği, zihinsel, duygusal, sosyal ve kültürel olarak geliştirebildiği, eğlenerek öğrendiği bir can simidi görevi görüyor.” diyerek proje süresince ailelerin de çocukların özgürce sanat yapabilmelerine yönelik bilgileneceğini belirtti.

Dalin Pazarlama Direktörü Sibel Çağlar, çocukları aileleri ile birlikte eğlenirken tüketmekten çok üretmeye ve özgürce hayal güçlerini kullanmaya davet ediyor. Aktivitelere katılamayan aileler videoları Dalin sosyal medya hesaplarında izleyebilecek.

CEVAP VER