Doğa için çocuklar birleşiyor, orman yol gösteriyor

Doğa için çocuklar birleşiyor, orman yol gösteriyor. Ağaçları kurtarırken ormanın söylediklerine kulak veriyorlar. Usta yazar Hamdullah Köseoğlu’nun yeni romanı Ormanın Sakladıkları, çocukların daha iyi bir dünyada yaşaması için umut veriyor.

Doğa için çocuklar

Çocuklarımızın doğa ile bağ kurması için; doğanın sesini duymaları, doğanın dilini anlamaları ve dünyayı paylaştığımız diğer canlılar ile dayanışma içinde yaşamanın önemini kavramaları çok önemli. İşte bunun için yazılmış “Ormanın Sakladıkları” adlı kitapta çocuklar ormanı dinlemeyi öğreniyor.

Edebiyatımızın yaşayan çınarlarından Hamdullah Köseoğlu’nun doğa ve insan ilişkisi üzerine yazdığı yeni romanı Ormanın Sakladıkları, doğanın zarar görmesine kayıtsız kalamayan bir grup çocuğun umut verici birlik ve dayanışma öyküsünü anlatıyor.

Düşle gerçeğin iç içe geçtiği olağandışı bir dünya yaratan Ormanın Sakladıkları, insanların doğayla ilişkilerine dair 9 yaş ve üstü okurların soluk soluğa okuyacağı bir macera romanı.

Doğa için çocuklar harekete geçiyor

Romanda Barış ve Aslı ormanda gezinirken kanatları ışıktan uçan bir atın peşinde düşüyor. Bu atın düşsel bir varlık mı, yoksa gerçek mi olduğunu merak ediyorlar. Ormanın kalbine doğru ilerlediklerinde büyük bir felaketle karşılaşıyorlar. Yüzlerce ağacın kesilme tehlikesinde olduğunu görüyorlar. Yetkililerin bu durumu fark etmesi ve yıkımı engellemeleri için bir an önce harekete geçiyorlar.

Doğa için çocuklar

Doğaya verilen zarara kayıtsız kalamayan bir grup çocuğun umut verici birlik ve dayanışma öyküsünü anlatan Ormanın Sakladıkları, şiirlerle zenginleştirilmiş öyküsü ve Fethi Yılmaz’ın masalsı resimleriyle yetişkinlerin dünyasına çocukların gözünden bakıyor.

Usta yazar Hamdullah Köseoğlu’nun yeni romanı Ormanın Sakladıkları, Tudem Yayınları Edebiyat serisinden yayınlandı.

Yazar Hamdullah Köseoğlu hakkında

Hamdullah Köseoğlu 1945 yılında Kars’ta doğdu. Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türkoloji Bölümünü bitirdi.

Yazmaya şiirle başladı. İlk öyküsü lise yıllarında Varlık Yıllığı’nda çıktı. Masal, öykü ve roman dalında on beşin üzerinde ödül aldı. Değişik yayınevlerinde seksenin üstünde kitabı yayımlandı.

Tudem Yayınları nitelikli eğitim ve öğretim için gerekli kaynağı oluşturmak, bireylere daha donanımlı olmaları yolunda katkı sağlamak amacıyla 1984 yılında kuruldu. Eğitim yayıncılığının yanı sıra, kültür yayıncılığında özgün ve nitelikli eserleri okuyucuyu ile buluşturuyor.

Ormanın Sakladıkları
Roman – 9 yaş ve üzeri
Tudem Yayınları
Yazan: Hamdullah Köseoğlu
Resimleyen: Fethi Yılmaz

Daha fazla bilgi ve online sipariş için: www.tudem.com

CEVAP VER