Çocuklar doğa en iyisini bilir ile keşfediyor

Çocuklar doğa en iyisini bilir ile keşfediyor. Bir ipekböceği ve örümceğin birleşiminden, 747 jet uçağını bile durdurabilecek kadar güçlü bir madde elde edilebileceğini biliyor muydunuz? Da Vinci Learning Televizyon Kanalı’nın çocuklar için hazırladığı program bilim insanlarının doğadan ilham alışlarını anlatıyor.

Çocuklar doğa

Türkiye’de çocukların teknoloji ve bilim alanında eğitimine odaklanan Da Vinci Learning Televizyon Kanalı’nın hazırladığı “Xploration Doğa En İyisini Bilir” programında doğanın bilim insanlarının en büyük öğretmeni olduğu belirtiliyor.

Deniz biyoloğu, korumacı ve bir maceraperest olan Danny Washington tarafından sunulan programda, çocuklara hayvanlar ve bitkilerle yapılan çalışmaların uçakların, robotların ve su araçlarının tasarımlarında nasıl büyük bir rol oynadıkları gösteriliyor.

Pazartesi, Salı, Perşembe, Cumartesi, Pazar günleri yayınlanan “Xploration Doğa En İyisini Bilir” programının sunucusu Danny Washington genç insanları okyanusları korumak için eğiten, bunun için sanat ve medyayı kullanan “Büyük Mavi ve Sen”‘in de kurucularından.

Çocuklar doğa gözleminin önemini öğreniyor

“Zehirli bir kurbağa gerçekten hayat kurtarabilir mi?” vb soruların cevaplarını doğada gözlemleyerek öğrenmek neden önemli? Çocuklar, bilimin doğadan ilham alarak inanılmaz buluşlar yaptığını heyecan verici örnekler ile öğreniyor.

Pazar, Salı ve Perşembe günleri yayınlanan Xploration Doğa En İyisini Bilir programında, çocuklar ağaçlara benzeyen binaları, çok güçlü olmayı sağlayan yapay kasları ve balık pulu zırhlar ile bilim kurgunun nasıl bilimsel gerçekliğe dönüştüğünü keşfediyor.

Da Vinci Learning Televizyon Kanalı, çocuklara hayallerine ulaşma cesareti kazandırmak, dünyayı keşfetme azmi ile çocukların yeteneklerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve topluma daha yararlı bireyler olmaları hedefleriyle programlar hazırlıyor.

2007 yılından bu yana “eğlenerek ve uygulayarak öğrenme” metodunu benimseyen Da Vinci Learning Televizyon Kanalı’nın dünyaca ünlü eğitim içerikleri, bugün 100’den fazla ülkede yayınlanıyor ve çocuklara keşfedecekleri yeni dünyaları gösteriyor.

Dünya genelinde 30 milyondan fazla evde günlük izlenen Da Vinci Learning, Türkiye’de D-Smart, Türksat Kablo TV, Turkcell TV+, Tivibu ve dijital uydu platformu Filbox üzerinden eğlenceli bilim, sağlık, tıp, tarih, matematik, teknoloji, uzay, doğa, insan, kültür ve sanat alanlarındaki birbirinden ilginç belgeselleri ve eğitim programları ile 24 saat HD yayın yapıyor.

Daha fazla bilgi için: www.davincikids.tv/tr

CEVAP VER