Doğada Saklambaç ile hayvanları keşif

Doğada Saklambaç kitabı ile çocuklar sayfalarda gizlenmiş hayvanları keşif yolculuğuna çıkıyor. abm Yayınevi’nin yayınladığı kitap çocukları saklambaç oyunu ile buluştururken hayvanları tanımasını da sağlıyor.

Doğada Saklambaç

Çocukluk yıllarının en sevilen sokak oyunu saklambaç, çocukların hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştiren abm Yayınevi’nin yeni çıkan etkinlik kitabı Doğada Saklambaç ile günümüz çocuklarıyla buluşuyor.

Bugün ebeveynlere “Çocukken en çok sevdiğiniz sokak oyunları hangileriydi?” diye sorsak, ilk akla gelen oyunlardan biri “saklambaç” olur. Büyük küçük her yaştan oyuncu ile keyifle bol bol gülerek oynadığımız bir oyundu saklambaç.

Günümüz çocuklarının bu oyunu artık sokaklarda oynaması ne yazık ki pek mümkün olmuyor.

abm Yayınevi’nin yeni etkinlik kitabı “Doğada Saklambaç” çocukları saklambaç oynamaya davet ediyor. Kitabın birbirinden renkli çizimlerle süslenmiş sayfalarında hayvanlar saklanıyor ve onları bulup kaç tane olduklarını verilen alana yazmak gerekiyor.

Çocukları saklambaç oyunuyla buluşturan kitap, fark etme ve sayma yeteneklerinin gelişmesine eğlendirerek yardımcı oluyor.

Doğada Saklambaç

Doğada Saklambaç kitabında gizlenmiş hayvanlar çocukları bekliyor

Agnese Baruzi tarafından tasarlanan tam sayfa detaylı illüstrasyonlar ile farklı doğal habitatların ve muhteşem labirentlerin resmedildiği renkli çizimlerle süslenmiş sayfalarda birçok hayvan gizleniyor.

Çocuklar resimleri dikkatle inceleyip hayvanları buluyor, kaç tane olduklarını sayıyor, sonra da kitabın arkasındaki cevaplara bakarak ne kadarını bulabildiğini kontrol ediyor.

Doğada Saklambaç kitabında çöllerden kutuplara, vahşi ormanlardan okyanusların derinliklerine kadar çocukların bulunmasını bekleyen yüzlerce hayvan var.

abm Çocukluk ve İlk Gençlik Yayınları

Doğal yaşamı seven çocuklara ve annelere babalara abm Yayınevi kitaplarını incelemesini öneriyoruz.

Acar Group bünyesinde kurulan abm Yayınevi, yayıncılık hayatına 2011 yılında başladı. Adını Acar Bilgi Merkezi’nden alan abm Yayınevi; edebiyat, tarih, sanat, araştırma, akademik, ekonomi, çocuk, gençlik ve popüler kitaplar yayınlıyor.

abm Yayınevi’ne bağlı abm Çocuk ve İlk Gençlik Yayınları; yabancı ve Türk yazarların çocuk ve ilk gençlik kategorilerindeki kitaplarını yayınlıyor.

Çocukların hayal gücünü geliştirmeye öncelik veren yayınevi; yaratıcı, evrensel, bağımsız ve tarafsız, kaliteli yayınları çocuklar ve gençlerle buluşturmayı amaçlıyor. Kurulduğu günden beri “Her kitapta yeni bir sen!” diyerek, onlara sevecekleri ve keyifli vakit geçirebilecekleri kitaplar sunuyor.

Daha fazla bilgi için: www.abmyayinevi.com.tr

PAYLAŞ
Önceki İçerikÇocukla tatil için Ailemle Geziyorum seçenekleri
Sonraki İçerikTüretim Buluşması ile birlikte üretelim
Editör
Çiçek Çinko - Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sanat Tarihi mezunu. Sanat sepet sever. İsminden mütevellit doğası gereği yeşile yakınlığını/yatkınlığını yeniden keşfe çıkmasını sağlayan Aslı Dede ile yolları buluşan okur, yazar, düzeltir. Yesilinasli.com ve Yesilcocuk.com editörü. Aslı Dede ile Yeşil Yaşam radyo programlarının asistanı.

CEVAP VER