Türetim Buluşması ile birlikte üretelim

Türetim Buluşması ile birlikte üretmeye davetlisiniz. 20 Şubat’ta İzmir ve İstanbul’da Good4Trust ev sahipliğindeki toplantılar ile üreticiler ve türeticiler birlikte tüketimi değil, türetimi konuşuyor. Çocuklarımızın geleceği için siz de türetici olmak ister misiniz?

Türetim

Günlük yaşamda kullandığımız ürünleri ve hizmetleri üretenlere yabancılaştıkça, doğaya ve doğamıza da yabancılaşıyoruz. Oysa davranışlarımızı ve alışkanlıklarımızı değiştirerek doğamız ile yeniden bağ kurabiliriz. “İyilikler paylaşıldıkça çoğalır” diyerek yola çıkan Good4Trust bizi “tüketici” yerine “türetici” olmaya davet ediyor.

Ekolojik yaşam için birlikte üretelim

Good4Trust diyor ki: “Günümüzde düzenli kullandığımız, severek satın aldığımız ürünlerin nerede ve hangi koşullarda, kimler tarafından üretildiğini bilmiyoruz. Her geçen gün kendimizi tanımak için daha çok çaba harcarken, bizi biz yapan alışkanlıklarımızın nasıl oluştuğunu sürekli gözden kaçırıyoruz…

Şehirdeki çoğu insan uzun yıllardır her gün yediği sebzelerin, giydiği kazakların, çocuklarına aldığı kıyafetlerin üreticisini tanımıyor. Üretim, gün geçtikçe toplumsal alanın dışına itiliyor ve insana yabancılaştırılıyor.

Oysa biz türeticiler, kullandığımız ürünlerin nereden geldiğini, kimin neyi, ne şekilde ürettiği bilmek istiyoruz. Adil olanla olmayanı ayırt etmek, gezegeni önemseyerek üretenleri desteklemek istiyoruz. Kullandığımız ürünlerin üretimine destek olurken, aldığımız her ürünle ekolojik ve sosyal açıdan adil bir yaşamı seçiyoruz.

Doğaya ve insana dost üretim yapan sorumlu üreticilerimiz hayatı her gün yeniden üretirken, bizler de onların hayatta kalması için çaba harcıyor, derdimizi ortaklaştırıyoruz.”

Türetim Buluşması ile üreticimizi tanıyalım

Good4Trust’ın ev sahipliğinde, İzmir ve İstanbul’da eşzamanlı yapılacak toplantılarda, üreticiler ve türeticiler hep birlikte tüketimi değil, türetimi konuşuyor olacak.

20 Şubat Salı günü 19:00 – 21:00 saatleri arasında gerçekleşecek ilk “Türetim Buluşması” ImpactHub İstanbul ve Originn İzmir’de düzenlenecek.

Türetim Buluşması Programı

19.00-19.30 Toplanma-tanışma
19.30-20.00 Üretici hikayeleri
20.00-20:30 Originn – ImpactHub Bağlantısı Selamlaşma ve Mesaj
20:30-21.00 Üretici ve türetici sohbeti

ImpactHub Istanbul 20 Şubat Salı günü 19:00 – 21:00

Originn İzmir 20 Şubat Salı günü 19:00 – 21:00

Detaylı bilgi için iletişim: Berk Butan berk@good4trust.org

Buluşmaya katılmadan önce www.good4trust.org adresinden Good4Trust platformunu inceleyerek türetici kaydınızı yapabilirsiniz.

Yeni bir ekonomik sistem önerisi: Good4Trust.org

2015 yılında Türkiye merkezli kurulan Good4Trust, “iyilik ve güven” ekseninde, ekolojik ve adil bir yaşamı öneren yeni bir ekonomik sistem. Good4Trust hedefini; adil, çevre ve insana dost üreticileri destekleyerek türetim ekonomisini teşvik edip doğayı kollayan bir toplum ve hakkaniyetli bir ekonomik sistem oluşturmak olarak tanımlıyor.

Adil ve doğaya dost üretim yapan “üretici” ve satın aldığı ürünün nereden geldiğini, çevreye zarar verip vermediğini inceleyen, daha çok yerel ürün kullanmaya özen gösteren ”türetici”lerin buluştuğu Good4Trust.org, “çarşı” bölümünde adil ve doğaya dost yöntemlerle üretilen bu ürünler satışa sunuluyor. Platformda ayrıca iyiliklerin paylaşıldığı ve teşvik edildiği bir bölüm de yer alıyor.

CEVAP VER