Analı Kuzulu Kamp Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi’nde

Analı Kuzulu Kamp ile Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi’nde yeniden buluşmaya hazır mısınız? Bir Tohum Vakfı merkezi de olan orman içinde ekolojik bir yapıda üç farklı tarihte beş günlük kamplar sizi bekliyor.

Analı Kuzulu Kamp

Covid-19 nedeniyle geçen yıl buluşmamaya karar vermişti Analı Kuzulu İnisiyatifi. Yıl boyu dijital aktivitelerle bir araya gelirken aynı çatı altında birlikte olmayı da çok özledi.

Bu yaz açık havada ama gene dikkatli olunacak koşullarda üç Analı Kuzulu Kamp var. Çanakkale Küçükkuyu’da bulunan Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi’nde çadırlı kamp seçenekleri sunuluyor.

Kamp alanı Analı Kuzulu İnisiyatifi’nin kurucusu olduğu Bir Tohum Vakfı’nın ana merkezi, orman içinde bir ekolojik yapı.

Analı Kuzulu Kamp

Mutfağında, ne kaynağını bileceğiniz ürünlerle pişirilen yemekler var. Atıklar kompost yapılıyor, israfın sıfır olması için çaba gösteriliyor. Plastik kullanılmıyor, su çok dikkatli kullanılıyor.

5 günlük Analı Kuzulu Kamp tarihleri

  • Birinci kamp 4-10 Temmuz 2021
  • İkinci kamp 8-13 Ağustos 2021
  • Üçüncü kamp 22-27 Ağustos 2021

İlk gün geliş, tanışma, yerleşme ve akşam ateş başında tanışma çemberi ile başlanıyor.

Analı Kuzulu Kamp

Analı Kuzulu Kamp Atölyeleri

Analı Kuzulu Kampalarda “cam füzyon, tohum topu, doğa yürüyüşü, masal çemberi, müzik, batik atölyesi, çorap bebek ve dikiş, Kombucha yapımı, dönüşüm buluşmaları, ahşap boyama, dans” atölyeleri bulunuyor.

Analı Kuzulu İnisiyatifi tam bir program yayınlamıyor, grup dinamiklerine bakarak her an yeni aktivitelere yer veriyor. Her zaman sürprizli atölyeler oluyor.

Analı Kuzulu Kamp

Tüm öğünler aynı masa etrafında birlikte yeniyor. Bulaşıklar birlikte yıkanıyor. Serbest zaman bol bol oluyor, çocuklar atölyede eğlenirken annelere zaman kalıyor.

Çamtepe Ekolojik Yaşam Merkezi keşfedilecek birçok olanak sunuyor, ancak elbette zaman olursa denize de gidilebilirsiniz.

Analı Kuzulu Kamp

Analı Kuzulu İnisiyatifi birlikte geçirilecek güzel zamanlar için sizleri bekliyor.

CEVAP VER