Yarıyıl Tatili Çocuk Kampı: Bütünün Parçası Olmak

Yarıyıl Tatili Çocuk Kampı Datça’nın dinlendirici doğası ve “Bütünün Parçası Olmak” teması ile 22-28 Ocak tarihlerinde 7-10 yaş grubu çocuklar ve ailelerini Hayıtbükü Ahşap Evlerine bekliyor.

Yarıyıl Tatili Çocuk Kampı

Hayal Eden Çocuk Atölyesi’nin yaratıcı yönetmeni Didem ve Workshopix’ten Gülayşem “Ebeveyn ve Çocuk Kampı” olarak özel bir program hazırladı.

Datça’nın dingin doğası içinde aileler için yoga, yaratıcılık, sanat ve mutfak atölyeleriyle dolu olan kamp teması “Bütünün Parçası Olmak”

Yarıyıl Tatili Çocuk Kampı ile “bütün olmak”

Kamptaki etkinlikler ekip ruhuyla ve “Bir ailenin parçası olmak gibi, hayatın farklı alanlarında da etkileşim içinde olduğumuz her şey bir bütüne ait. Her bir parçasının; denge, sorumluluk, paylaşım ve farkındalık gibi yetenekleri geliştikçe bütün de mutluluk ve huzurla gelişir.” anlayışla hazırlanıyor.

Çocuklar; bedensel farkındalığı destekleyen, yaratıcılıklarına yeni kapılar açan, psiko-motor ve duyuşsal gelişimlerine katkıda bulunan farklı etkinliklere katılıyor.

Ebeveynler ise oyuncu bir ruhla oluşturulan aktivitelerle hem çocuklarıyla hem de kendi çocukluklarıyla yeniden bağ kuruyor.

Yarıyıl Tatili Çocuk Kampı

Yarıyıl Tatili Çocuk Kampı ekibi

Kampın organizatörlerinden Didem Ertan, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı, Bale Bölümü’nden mezun olduğu yıl İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde göreve başladı ve pek çok eserde solist ve başdansçı olarak dans etti.

Sekiz yıllık Klasik Bale hayatından sonra Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu’na geçti. Aynı zamanda toplulukta eğitmenlik ve koreograflık yaptı.

Aktif dans hayatının yanında 2003 yılında Yoga hayatına girdi. 2005 yılına kadar hocası, Pınar Finci ile Asthanga Yoga, Monica Munzinger ile de Power Yoga teknikleri üzerine çalıştı. 2006 yılında Hindistan Vivekananda University hocalarından Lokesha Hutcchappa’dan eğitim alarak Yoga Instructors Course (YIC ) sertifikasını aldı.

2007 yılında Dans ve Yoga çalışmalarını İstanbul’a taşıdı ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Bale Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak Modern Dans, Doğaçlama ve Sahne dersleri vermeye başladı.

Dans, fiziksel tiyatro, sirk sanatları ve doğaçlama tekniklerini harmanlayarak çocuklar için hazırladığı ”Hayal Eden Çocuk” atölyesini uzun yıllardır öğrencileriyle paylaşıyor.

Kampın diğer organizatörü Gülayşem Şerbetçi, Sabancı Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun.

Mutfak Sanatları Akademisi’nde Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik programını bitirdi. Şeflerle birlikte yemek atölyeleri veriyor.

Lise yıllarında tanıştığı yogayı hayatına daha fazla katabilmenin yollarını ararken yoga eğitmenlik eğitimi aldı ve iki sene boyunca kamp ve eğitimlerde asistanlık yaptı.

Kamp programı, ücret ve ulaşım hakkında bilgi almak için: www.workshopix.com

CEVAP VER