23 Nisan ÇEKÜL Çocuk Atölyeleri

23 Nisan ÇEKÜL Çocuk Atölyeleri, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması için çocuklarla buluşuyor. 6-8 yaş için Resim Yapan Meyve Sebzeler, Kırçiçek ile Şarkılarla Ağaçlar atölyeleri ücretsiz sunuluyor.
23 Nisan ÇEKÜL Çocuk

ÇEKÜL Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı çocuklar için “Bilgi Ağacı” başlığında özel atölyeler düzenliyor.

ÇEKÜL Bilgi Ağacı atölyeleri doğal ve kültürel mirası korumaya odaklanıyor.

Çocukları doğa ve kültürün ayrılmaz bütün olduğunu anlatan bir keşif yolculuğuna çıkarıyor. Bu yolculukta günlük yaşamdan geçmişe, geçmişten geleceğe doğa ve kültürle kurduğumuz ilişkiye değiniliyor, empatinin geliştirilmesi hedefleniyor.

ÇEKÜL Vakfı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması için çocuklara eğlenceli ve yaratıcılıklarını besleyici iki çevrimiçi atölye hazırlandı. Ücretsiz atölyelere katılım sınırlı olduğundan, kayıt olmak isteyenlerin hemen harekete geçmesini öneriyoruz.

Eda Dereci ile Resim Yapan Meyve ve Sebzeler

Çocuklar baskı tekniği ve sulu boya kullanarak, evdeki sebzeler meyveler yardımıyla resim yapıyor. Hem sebze ve meyvelerin doku, tat, koku özellikleri hem de sulu boya tekniklerini keşfediyorlar. Doğanın tüm renkleri, 23 Nisan bayram coşkusuna karışıyor.
23 Nisan ÇEKÜL Çocuk Tarih: 23 Nisan / 11:00-12:00
Süre: 60 dk.
Yaş grubu: 6-8 yaş
Kontenjan: 25 kişi
Atölye Malzemeleri: A3 ya da A4 resim kağıdı, sulu boya, ince ve kalın uçlu fırça, evde bulunan sebze ve meyvelerin ikiye bölünmüş halleri (limon, elma, biber, soğan, birkaç yaprak marul gibi).

Haluk Polat ve Nurevşan Kırçiçek ile Şarkılarla Ağaçlar

Çocuklar bu atölyede şarkılar ve bilmeceler eşliğinde farklı ağaç türlerini tanıyor. Kendilerini ritmin akışına bırakıp ağaçları birbirinden ayıran yaprak, tohum, gövde gibi özellikleri eğlenerek keşfediyor. Bayram sevinci ve neşesi doğanın sesine karışıyor.
23 Nisan ÇEKÜL ÇocukTarih: 23 Nisan / 16:00-17:00
Süre: 60 dk.
Yaş grubu: 7-10
Kontenjan: 40 kişi
Atölye Malzemeleri: Kâğıt ve kalem

Çocuklar atölyelere nasıl katılabilir?

Atölyeler Zoom uygulaması üzerinden gerçekleşiyor. Atölye programı etkileşimli olarak gerçekleştirileceği için bilgisayar üzerinden bağlantı kurmanız tavsiye ediliyor.
Ücretsiz atölyelere sınırlı sayıda çocuk katılabiliyor ve kayıt gerekiyor.

CEVAP VER