Çocuklar için Sürdürülebilir Yaşam etkinlikleri

Çocuklar için Sürdürülebilir Yaşam online etkinliğimizi Sürdürülebilir Yaşam Derneği ile birlikte ücretsiz gerçekleştiriyoruz. 29 Mayıs 2021 Cumartesi günü 10 yaş üstü çocuklar ve yetişkinler ile buluşuyoruz.

Çocuklar için Sürdürülebilir Yaşam

Dünya, tüm canlılar ile birlikte yaşadığımız yuvamız. Yuvamızda yaşamın sağlıkla sürebilmesi, doğadaki dengenin korunmasına bağlı.

Çocuklarda sürdürülebilir yaşam bilinci gelişimi neden önemli?

İyi bir gelecek yaratmak için çocukların neye ihtiyacı var?

İyi yaşam için insanın gerçekte neye ihtiyacı var?

2006 yılında iki arkadaşım ile birlikte organik ürün üreticisi ve tüketicisini buluşturan online bir platform kurduk. 2011 yılından bugüne yeşil yaşam radyo programı yapıyorum. 2017 yılında ise radyoya davet ettiğim çocukların esinlendirmesi ile Yeşil Çocuk projesi doğdu.

İyi bir gelecek için insanın gerçekte neye ihtiyacı var? Cevaplarını yıllardır doğaseverler ile birlikte arıyoruz. Bulduğumuz cevapları paylaşıyoruz.

Amacımız, dünyada tüm canlılar ile birlikte yaşamın sağlıkla sürmesi için adımlar atmak. Yolumuzdaki tüm cevaplar bugün bir sözcük altından buluşuyor: Sürdürülebilirlik

Çocuklar için Sürdürülebilir Yaşam

Sürdürülebilirlik ne demek?

Sürdürülebilirlik; bilinçli ve sorumlu gelişim ile ekolojik, ekonomik ve sosyal devamlılığın sağlanması. Söylemesi, algılaması, yapması zor gibi görünüyor. Oysa ki yaşamımızın her an içinde, günlük yaşam alışkanlıklarımızın içinde saklı.

Türkiye’de “Sürdürülebilir Yaşam Platformu” oluşturarak öncülük eden, Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali kurucu kahramanları Pınar Öncel ve Tuna Özçuhadar’a sevgi ve selamlarımı gönderiyorum. Bilgi için: surdurulebiliryasam.net

“Sürdürülebilirlik” dünyada ve Türkiye’de çok konuşulan ve projeler üretilen bir konu durumuna geldi. Bu alanda çalışan birçok sivil oluşum, özel şirket, birey var.

BM Sürdürülebilir Kalkınma için Küresel Amaçlar

Dünyada “sürdürülebilirlik” sözünün yaygın kullanılmasında en önemli etken, Birleşmiş Milletler üyesi ülkelerin dünyamızın geleceği için belirlediği 17 Küresel Amaç oldu.

Birleşmiş Milletlere üye ülkelerin liderleri 2015 yılında, 2030’a kadar 3 önemli işi başarmak için 17 Küresel Amaç üzerinde uzlaştı. Aşırı yoksulluğu sona erdirmek. Eşitsizlik ve adaletsizlik ile mücadele. İklim değişikliğini düzeltme.

Tüm dünyada devletler, sivil toplum, özel şirketler ve bireyler Küresel Amaçlar için çalışıyor. Amaçların gerçekleşebilmesi için, daha çok kişinin bilmesi ve harekete geçmesi gerekiyor.

çocuklar için sürdürülebilir yaşam

Sürdürülebilir Yaşam Derneği (SUYADER)

Türkiye’de 2018 yılında kurulan Sürdürülebilir Yaşam Derneği SUYADER de sürdürülebilirlik için çalışan sivil toplum kuruluşlarından biri. Dernek akademisyenler, sosyal bilimciler ve proje yönetim uzmanları tarafından kuruldu.

Hedef; daha yaşanabilir bir dünya için sınırlı kaynakların daha verimli kullanılabilmesi ve gelecek nesillere iyi bir dünya bırakmak amacıyla bilgi üretmek, bilgileri yaşam pratiğine dönüştürmek.

Çocuklar için Sürdürülebilir Yaşam etkinliği

SUYADER çocuklar için de çalışıyor. Yeşil Çocuk olarak biz de “Çocuklar İçin Sürdürülebilir Yaşam” etkinliğimizle derneğe destek veriyoruz.

Çevrimiçi Etkinlik 10 yaş üzeri tüm çocuklar ve ebeveynler için 29 Mayıs 2021 Cumartesi saat 16.00’da gerçekleşiyor.

Ücretsiz etkinliğe kayıt olmak için tıklayın

Etkinlik hakkında daha fazla bilgi için: https://suyader.org.tr

PAYLAŞ
Önceki İçerik23 Nisan ÇEKÜL Çocuk Atölyeleri
Sonraki İçerikDoğa, spor ve Ayvalık çocukları bekliyor
Meraklı, paylaşımcı ve esinlendirici olmayı seviyorum. Ekolojik yaşama olan merakım, Türkiye’de ve dünyada organik ürünleri araştırmaya yöneltti beni… 2006 yılında organik ürünleri tüketici ile buluşturan Türkiye'nin ilk e-ticaret sitesinin kurucularındanım. Sağlıklı, çevre dostu, yeşil, organik ve ekolojik ürün üreticileri, çiftçiler, ithalatçılar, tüketiciler, sivil toplum kuruluşu çalışanları, yayıncılar, yazarlar, akademisyenler ile tanıştım. Öğrendiklerimi paylaşmak istedim ve 2011 yılında “Aslı Dede ile Yeşil Yaşam” radyo programına başladım. “Yeşil yaşam için neler yapabiliriz?” sorusunun cevaplarını konuklarım ile birlikte arıyorum. Çocuklar için yeşil, ekolojik, sürdürülebilir yaşam haberleri ve yararlı bilgilere ulaşabileceğiniz Yesilcocuk.com sitesini yönetiyorum. Karnaval.com radyo BabyJoy'da Yeşil Çocuk programını hazırlayıp sunuyorum. Posta Gazetesi Pazar Postası ekinde "Doğal Yaşam" sayfasını hazırlıyorum. Milliyet - PembeNar.com Aile bölümü Yeşil Çocuk köşesinde yazıyorum. Yeşil, ekolojik, organik, sürdürülebilir yaşam alanında içerik ile pazarlama (text, audio, video), etkinlik, atölye ve sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyorum. Organik yaşamı merak etmeye, öğrendiklerimi paylaşmaya ve esinlendirici olmak için çalışmaya devam ediyorum. Program arşivime ve yazılarıma Yesilinasli.com'dan ulaşabilirsiniz. İÜ SBF Kamu Yönetimi lisans, İÜ SBE Tanıtım Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunuyum. Öğrencilik yıllarında vekil ilkokul öğretmenliği yaptım, çocuk tiyatro oyunlarında oynadım. 1996-97 arası ABD’de yaşadım ve GWU Uluslararası Halkla İlişkiler Sertifika Programı’na katıldım. 1993’den bugüne online-offline pazarlama iletişimi ve e-ticaret proje geliştirme alanlarında çalıştım. Bersay İletişim, Futurekids, Doğan Online e-kolay.net, Borusan Elektronik Otomax.com, Hurriyetemlak.com ve Kanz Çocuk Giyim pazarlama iletişimi ve e-ticaret projelerinde görev aldım.

CEVAP VER