23 Nisan tatili ekolojik çocuk kampı zamanı

23 Nisan tatili ekolojik çocuk kampı için hazır mısınız? İstanbul Beykoz ve Yalova’da her yaş çocuk için uygun içerikte aile kamplarını “Kampa gidelim mi baba?” deneyimi ile yaşayın.

23 Nisan tatili ekolojik çocuk

Kamp yapmayı seven bir anne baba: Ayça ve Alpay Oğuş. Çocukları ile kamp yapmak ve bunu yaygınlaştırmak istemişler ve “Kampa gidelim mi baba?” kurulmuş. Adında “baba” geçiyor ama çocuklar ile birlikte babalar, anneler, amcalar, teyzeler kampa katılabiliyor. 🙂

Deneyimli kampçılara veya ilk defa kampa gidecek olan yetişkinlere ve çocuklara uygun içerikler hazırlıyorlar. Hafta sonu, bayram, sömestr, kış ve yaz tatilleri için yıllardır kamp düzenliyorlar.

Kampa gidelim mi baba? 23 Nisan tatili için İstanbul yakınlarında iki farklı seçenek sunuyor. 23-24 Nisan Beykoz Permakamp Öğümce Yerleşkesi Ekolojik Çocuk Kampı ve 24-25 Nisan Yalova Delmece Yaylası Çocuk Kampı.

Beykoz Permakamp Öğümce Ekolojik Çocuk Kampı

Öğümce köyündeki Permakamp Beykoz, kamplara katılan ailelerin katkısı ile Toplum Destekli kurulan bir çiftlik.

Çocukların öneri ve katılım ile tasarlanan çiftlikte ağaç üstü ağlar, ip kaydırakları, ağaç oyun evi, ekili araziler, kestane platformu ve kompost tuvalet bulunuyor.

23 Nisan tatili ekolojik çocuk

Ekolojik çocuklar için kampta neler var?

Kamp alanı çocukların rahatlıkla oynayabilecekleri yemyeşil büyük güvenli bir ortam. Her yaştan çocuk büyükler ile kamp yürüyüşlerine katılabiliyor.

Doğa farkındalığı artırmak için bolca yürüyüş, kaybolma, hikaye, masal, gözlem, böcek, yağmur, sis, soğuk, sıcak, su, güneş, çamur var.

Amaç; doğa koşullarını geldiği gibi karşılamak, dayanışmak, yardımlaşmak, eğlenmek.

Çadır kurulumu, oryantasyon, yürüyüş, kamp içi serbest zaman, kamp işlerinde üretim, tamirat, tadilat, solucan ve toprak üzerine söyleşi, çiftlik kurmak üzerine söyleşi, kamp ateşi, ekolojik beslenme vb. çocuklar için etkinlikler bulunuyor.

23 Nisan tatili ekolojik çocuk

Konaklama ve Yemek

Konaklama için 2 seçenek var: 1. Permakamp Kamp alanında çadırda 2. Komşu Cam Ocağı Vakfı kampüs odalarında.

Malzemesi olanlar kendi çadır, mat ve uyku tulumlarını getirebiliyor. Olmayanlar için kiralama olanağı sunuluyor.

Permakamp ekolojik bir çiftlik olduğundan tüm gıda ihtiyacı, nereden geldiği ve ne olduğu belli ürünler ile Permakamp mutfağı ve ambarından karşılanıyor.

23 Nisan tatili ekolojik çocuk

Yalova – Delmece Yaylası Çocuk Kampı

Ailecek kampçılık deneyiminizi geliştirmek için iyi bir fırsat. Yalova Teşvikiye mevkiinde 700 m rakımlı Delmece yaylasına çoluk çocuk kampa gidebilirsiniz.

Delmece Yaylası Çınarcık İlçesi’ne bağlı. Teşvikiye Beldesi’nden çıkılan ve sahilden 17 km içeride geniş düzlük bir alan. Çam, meşe, kestane ve ıhlamur ağaçları, şelaleler ve “dipsiz göl” olarak bilinen derin krater gölü, “şifalı su” diye bilinen içme su kaynağı bulunuyor.

Doğal yürüyüş parkuru ile farklı doğal güzellikleri keşfetme seçeceği de sunuyor.

23 Nisan tatili ekolojik çocuk

Konaklama ve Yemek

Kamp malzemesi olanlar kendi çadır, mat ve uyku tulumlarını kullanıyor. Olmayanlar için kiralama olacağı sunuluyor.

Her aile kendi yemeğini organize ediyor. Kampa gidelim mi baba? deneyimli ekibi planlama için size öneriler ve örnek bir ihtiyaç listesi sunuyor.

Kampın bir bölümü çocukla için korunaklı bir mutfak olarak düzenleniyor. Kamp ocağı veya küçük tüp kullanabilir ya da kamp ateşinde yemek ısıtabilirsiniz. Kamp ateşinde mangal, şiş yapabilirsiniz. 🙂

23 Nisan tatil için zaman azaldı ve açık havada özgürce hareket etmeyi çok özledik.

Haydi hemen iletişim kurun ve kamp için kayıt olun.

PAYLAŞ
Önceki İçerikOrman Haftası için çocuklara kitap önerileri
Sonraki İçerikPinoa yerli çiğ susam küncü tahin üretiyor
Meraklı, paylaşımcı ve esinlendirici olmayı seviyorum. Ekolojik yaşama olan merakım, Türkiye’de ve dünyada organik ürünleri araştırmaya yöneltti beni… 2006 yılında organik ürünleri tüketici ile buluşturan Türkiye'nin ilk e-ticaret sitesinin kurucularındanım. Sağlıklı, çevre dostu, yeşil, organik ve ekolojik ürün üreticileri, çiftçiler, ithalatçılar, tüketiciler, sivil toplum kuruluşu çalışanları, yayıncılar, yazarlar, akademisyenler ile tanıştım. Öğrendiklerimi paylaşmak istedim ve 2011 yılında “Aslı Dede ile Yeşil Yaşam” radyo programına başladım. “Yeşil yaşam için neler yapabiliriz?” sorusunun cevaplarını konuklarım ile birlikte arıyorum. Çocuklar için yeşil, ekolojik, sürdürülebilir yaşam haberleri ve yararlı bilgilere ulaşabileceğiniz Yesilcocuk.com sitesini yönetiyorum. Karnaval.com radyo BabyJoy'da Yeşil Çocuk programını hazırlayıp sunuyorum. Posta Gazetesi Pazar Postası ekinde "Doğal Yaşam" sayfasını hazırlıyorum. Milliyet - PembeNar.com Aile bölümü Yeşil Çocuk köşesinde yazıyorum. Yeşil, ekolojik, organik, sürdürülebilir yaşam alanında içerik ile pazarlama (text, audio, video), etkinlik, atölye ve sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyorum. Organik yaşamı merak etmeye, öğrendiklerimi paylaşmaya ve esinlendirici olmak için çalışmaya devam ediyorum. Program arşivime ve yazılarıma Yesilinasli.com'dan ulaşabilirsiniz. İÜ SBF Kamu Yönetimi lisans, İÜ SBE Tanıtım Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunuyum. Öğrencilik yıllarında vekil ilkokul öğretmenliği yaptım, çocuk tiyatro oyunlarında oynadım. 1996-97 arası ABD’de yaşadım ve GWU Uluslararası Halkla İlişkiler Sertifika Programı’na katıldım. 1993’den bugüne online-offline pazarlama iletişimi ve e-ticaret proje geliştirme alanlarında çalıştım. Bersay İletişim, Futurekids, Doğan Online e-kolay.net, Borusan Elektronik Otomax.com, Hurriyetemlak.com ve Kanz Çocuk Giyim pazarlama iletişimi ve e-ticaret projelerinde görev aldım.

CEVAP VER