Ağaç Atlası kitabı ile çocuklar dünyayı geziyor

Ağaç Atlası kitabı ile çocuklar dünyayı gezerek doğayı keşfediyor. Dev harita ve ağaç çıkartmaları hediyeli kitabın yazarı Dr. Fatih Dikmen, çizeri Sümeyye Eroğlu ve yayınevi Taze Kitap.

Ağaç Atlası

Ağaç Atlası kitabı dünyayı gezmek, yeryüzünü en uzak noktalarına kadar keşfetmek ve her habitatın kendine özgü ağacıyla tanışmak isteyen tüm macerasever ve meraklı çocuklar için yazıldı.

Kitapta 52 ülkeden 52 güzel ağaç var. Meyveleri gövdesinde büyüyen Jabuticaba, dinozorları görmüş ginkgo, suyun içinde büyüyen mangrov, dalları bulutlara değen sedir, gövdesinden darbe alınca kanayan ejderha kanı ağacı, masallardan fırlamış gibi görünen dev baobap.

4 bin yıldır meyvesini yediğimiz zeytin, hükümdarlara gölgelik etmiş uzun ömürlü çınar, meyvesi neredeyse 10 kilo olan sosis ağacı, rengârenk gövdesiyle gökkuşağı okaliptusu, dünyanın en büyük meyvesine sahip Jak ağacı, mis kokulu yapraklarıyla defne, dünyanın en uzun ağaçlarından biri olan sekoya.

Ağaç Atlası harita
Ağaç Atlası kitabı ile Dev Harita hediye

Serüvenin sonunda kitabın içinden çıkan dev harita ve ağaç çıkartmalarıyla öğrenilen bilgiler pekişiyor. Çocuklar ağaçlarına sarılmayı hayal ettiği yerleri harita üzerinde belirleyebiliyor.

Ağaç Atlası kitabı yazarı Dr. Fatih Dikmen

1980’de İstanbul’da doğdu. Lisede Ulusal Biyoloji Olimpiyatları’nda madalya aldı, Hacettepe Biyoloji Bölümü’nü kazandı. Biyolog olarak dağ tepe dolaştı. Türkiye’nin dört bir yanından topladığı bitkileri, böcekleri mikroskopta tek tek inceledi, araştırdı. Bu konuda bir doktora tezi bile yazdı. Artık bir böcek doktoruydu. 2014 yılından beri İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak çalışıyor. Evli ve Ali Bahadır ile Mehmet Mirza’nın babası.

Ağaç Atlası kitabı çizeri Sümeyye Eroğlu

1987’de Sinop’ta doğdu. Çizgi filmlere, uçurtmalara, serçelere, boya kalemlerine ve çocuk kitaplarına olan ilgisi çocukluğundan beri hiç değişmedi. Edebiyata ve sanata olan ilgisi arasında kalan Sümeyye, “neden ikisi bir arada olmasın?” diyerek Uluslararası Saraybosna Üniversitesi Görsel Sanatlar ve İletişim Tasarımı okurken İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü de bitirdi.

Ağaç Atlası Zeytin Ağacı
Kahvaltının baş tacı, her derdin ilacı Zeytin

Taze Kitap yayınevi çocuk doğa kitapları

Taze Kitap doğa, insan ve edebiyat sevgisini tüm çocuklara ve çocukluğunu yeniden yaşayanlara ulaştırmak için kuruldu.

İstanbul Beylerbeyi ofisinde çocuk edebiyatı konusunda uzman bir ekip, evrensel lezzeti yakalayan yerli çocuk kitapları üretebilmek için 2007’den beri çalışıyor.

Dünyanın farklı yerlerinde yaşayan yazar ve çizerlerin yanı sıra, yerli yazar ve edebiyat alanında da kaliteli bir seçki oluşturmak için çaba gösteren yayınevinin en temel hedefi iyi edebiyatı “taze” okurlarla buluşturarak hep üreten yenilenen ve “taze” kalan bir yayınevi olmak.

Çocuklar için hazırlanmış eğlendirerek bilgilendiren, doğayı ve doğadaki tüm canlıları anlatan rengarenk kitaplara büyükler de bayılacak. 🙂

Daha fazla bilgi ve online sipariş için: www.tazekitap.com

CEVAP VER