Alerji astım için doğal temizlik buhar makinesi

Alerji astım için doğal temizlik seçeneklerinden biri olan buharlı makineler bakteri ve alerjenleri yok ediyor. Alman Kärcher buharlı temizlik makinesi banyo ve mutfakta fayans, taş, ahşap zeminler, laminant ve parke döşemeler ve ocak temizliğinde kullanılabiliyor. 

alerji astım için doğal temizlik

Çocuklarda alerji ve astım gibi kronik solunum yolu hastalıkları varsa yaşam alanlarına özellikle dikkat edilmesi gerekiyor. Özellikle toz, hayvan tüyü, polen gibi yabancı maddeler bu rahatsızlıkları tetikleyebiliyor.

Deterjanlardaki zararlı kimyasal maddeler de alerji ve astım sorunu olan çocukları olumsuz etkilebiliyor. Çamaşır, bulaşık ve ev temizliği için doğal, bitkisel, ekolojik sertifikalı deterjanları seçmeye özen göstermek öneriliyor. Özellikle ev temizliği için seçilecek deterjan ve uygulanacak temizlik yöntemine dikkat etmek gerekiyor.

Alerji astım için doğal temizlik seçeneği buharlı makineler

Alerji astım için doğal temizlik yöntemi olarak buharlı temizlik makineleri kullanmak da oldukça etkili bir yöntem olarak görünüyor. Buharlı temizlik teknoloji, kimyasal temizliğin oluşturacağı riskleri ortadan kaldırarak bakterilerin ve alerjenlerin olumsuz etkilerini önlüyor.

Özellikle astım hastaları için kimyasal temizlik malzemeleriyle yapılan temizlik, astım ataklarını tetikleyebiliyor. Astım hastalarının zararlı kimyasal içeren deterjanlardan mümkün olduğunca kaçınması gerekiyor.

Alman markası Kärcher, buharlı temizlik makineleriyle bu soruna alternatif bir çözüm sunuyor. Yüksek ısıdaki buhar basıncı alerjen ve mikropların tamamına yakınını yok ediyor. Bebek ve çocuk olan evlerin temizliğinde iyi bir seçenek sunuyor.

alerji astım için doğal temizlik

Buharlı temizlik makineleri geniş uygulama alanı özelliği ile deterjanın bile çıkaramayacağı kirleri, yüksek sıcaklıkta püskürtülen buhar ile temizleyebiliyor. Yüksek sıcaklıktaki buharın püskürtülmesi ile yapılan buharlı temizlik, kimyasal kullanmadan, çevreci ve derinlemesine temizlik sağlıyor.

Kärcher’in buharlı temizlik makineleri, evlerde kullanımı kolay, pratik modelleri ile temizlik ve hijyene duyarlı kişiler için çok sayıda seçenek sunuyor.

Temizlikte harcanan su, buharlı temizlik ile azalıyor

Buharlı temizlik tercih edilerek su tasarrufu da sağlanabilir. Evde kullandığımız suyun en az yüzde 5’ini temizlikte harcıyoruz. Kärcher, buharlı temizlik ile yüzde 50’ye varan oranda su tasarrufu sağlanabileceğini belirtiyor. Buharlı temizlikte yaklaşık 60 m2 bir alanın temizliği için sadece 1 litre su yeterli oluyor.

Buharlı temizlik yüksek derecede hijyen sağlıyor ve deterjan kullanımına gerek kalmıyor. Böylece temizlikte harcanan sudan da tasarruf etmenizi sağlıyor.

Buharlı temizlik makinesi ile fayanstan ocağa evin her yerini temizleyebilirsiniz

Su buharıyla temizlik hijyenik arınma sağlıyor, yüzeylerde artık ve kalıntı bırakmıyor. Su, sıcak buhar şeklinde püskürtüldüğünde çok düşük bir yüzey gerilimine sahip. Bu da, en ince damlaların bile kir altına süzülmesine izin veriyor.

alerji astım için doğal temizlik

Buharlı makine ile 1 litre musluk suyundan 1700 litreye kadar su buharı üretiliyor ve bu da yaklaşık 60 metrekarelik bir alanın temizliğini sağlıyor.

Değişik aksesuarlarıyla buharlı temizlik makineleri fayans, taş, ahşap zeminler, laminant ve parke döşemelerde, banyo ve mutfakta hatta ocak gibi temizlenmesi zor yüzeylerde de kullanılabiliyor.

Ayrıca buhar basınçlı ütü ile ütü yapmak da oldukça pratik. Buharlı temizleyici yüksek buhar basıncı ile ütü yapmayı kolaylaştırarak zamandan da tasarruf sağlıyor.

Buharlı temizlik teknolojisi ve Kärcher’in buharlı temizlik çözümleri ile ilgili detaylı bilgi için:

www.kaercher.com/tr/ev-ve-bahce/buharli-temizlik-makineleri.html

CEVAP VER