Alternatif Okullar Yaz Çocuk Kampı Doğa Sanat Permakültür

Alternatif Okullar Yaz Çocuk Kampı Antalya Çıralı’da doğa, permakültür, tırmanış, müzik, drama ve masal dolu bir içerikle yaz boyunca haftalık dönemlerde 5-7 yaş ve 8-10 yaş grubu çocukları bekliyor.

Alternatif Okullar Yaz Çocuk Kampı

Alternatif Okullar 2015 yazında başladığı çocuk kamplarına 2018 yazında da Antalya Çıralı’da devam ediyor. Her yaz olduğu gibi bu yaz da, önceki yıllarda çocukların ve anne babaların öğrettikleri ve edinilen deneyimler doğrultusunda kamp programına değişiklikler yapılmış.

Ana teması “doğa ve sürdürülebilir yaşam” olan kamplarda bu yıl doğa etkinlikleri daha da çoğaltılmış.

2017 yazındaki Alternatif Okullar Çocuk Kampında, çocukların doğayla iletişimlerini güçlendirmek amacıyla permakültür eğitmenleri ile çalışmalar yapılmıştı. Bu yıl ise hem permakültür hem de doğa eğitmenleri var. Çocuklar permakültür ve doğa etkinlikleri aracılığıyla kamplarda doğayla yeni bir ilişki biçimini deneyimliyor.

Çocukların ve yetişkinlerin karar alma süreçlerinin parçası olduğu, açık iletişimi temel alan kamplarda çocuklar için çeşitli etkinlikler hazırlanmış.

Alternatif Okullar Yaz Çocuk Kampı etkinlikleri

Çocukların toplulukta keyifle vakit geçirmesi amacıyla kampta yapılacak etkinlikler arasında; permakültür çalışmaları kapsamında çocuklarla kerpiç etkinlikleri yapmak, kompostu deneyimlemek, tohumlarla tanışmak, doğanın sunduğu malzemelerle krem ve masaj yağı yapımı, atık kağıtları yeniden kağıda dönüştürmek, doğa yürüyüşleri, ateş yakmayı ve çadır kurmayı öğrenmek yer alıyor.

Alternatif Okullar Yaz Çocuk Kampı

Ayrıca farklı malzemelerle oluşturulan müzik istasyonunda doğaçlama müzik yapmak, beraber şarkılar söylemek, birlikte atıştırmalık ve dondurma yapmak, kayalara tırmanıp biraz da yukarıdan dünyayı izlemek, zorlu bir yürüyüşün sonunda yanartaşın hikayesinini paylaşmak, ip üstünde yürümek ve yürüme takozlarıyla (7-10 yaş) denge çalışması, bolca yürüyüş ve yüzme ile dolu dolu ve keyifli günler çocukları bekliyor.

Anne babalar bu yıl konaklanacak pansiyondan çıkıp 250 metre yürüyerek denize ulaşabilir. Geceleri bol yıldızlı bir sahilde keyif yapabilir.

Beraber yaratmak, düşünmek, eğlenmek ve öğrenmek için Alternatif Okullar Karenin Dışında Çocuk Kampları çocuklarımızla beraber bizi bekliyor.

Alternatif Okullar Yaz Çocuk Kampı 2018 Tarihleri ve Yaş Grupları

2018 Alternatif Okullar Karenin Dışında Çocuk Kampları 5-7 yaş ve 8-10 yaş çocuklar için özel hazırlanmış farklı tarihlerde haftalık dönem seçenekleri sunuyor.

  • 25-30 Haziran 2018 Çıralı / 5-7 yaş
  • 1-6 Temmuz 2018 Çıralı / 8-10 yaş
  • 14-19 Temmuz 2018 Çıralı / 5-7 yaş
  • 22-27 Temmuz 2018 Çıralı / 8-10 yaş
  • 12-17 Ağustos 2018 Çıralı / 5-7 yaş

Daha fazla bilgi ve kayıt için: www.alternatifokullar.com

CEVAP VER