Atalık tohum ile evde Mini Bostan Atölyesi

Atalık tohum ile evde Mini Bostan Atölyesi tüm aile için hazırlandı. Eğitmen Ebru Ersezen Kuşçu ile 18 Nisan’da online gerçekleşiyor. Atölye öncesi Narköy’den atalık tohumlar adresinize gönderiliyor.

Atalık tohum ile Mini Bostan Atölyesi

Emekli öğretmen Nardane Kuşçu yıllar önce bir kağıda hayalini çizdi ve niyetini evrene gönderdi. 🙂 Ve Narköy’ün temelleri böylece atılmış oldu.

Narköy, eğitim odaklı sürdürülebilir turizm merkezi ve organik tarım çiftliği olarak Kerpe Kandıra Kocaeli’de kuruldu.

Ailecek İstanbul yakınlarında konaklamak ve doğa etkinlikleri için sağlıklı ve keyifli bir seçenek. Yemeklerde çiftlikte yetiştirilen organik ürünler sunuluyor.


YEŞİL ÇOCUK PODCAST DINLE

Narköy kurucuları Nardane ve Ozan Kuşçu,
Aslı Dede’nin Karnaval için hazırladığı programa konuk oldu.


Atalık tohum ile Mini Bostan Atölyesi

Narköy’de hem büyükler hem çocuklar için eğitimler ve atölyeler düzenleniyor.

Narköy kurucu ortaklarından Eğitmen Yazar Ebru Ersezen Kuşçu’nun hazırladığı “Mini Bostan Atölyesi” 18 Nisan 2021 Pazar günü online gerçekleşiyor.

Atölyeye evinizden veya istediğiniz yerden saat 14.00-16.00 arası Zoom ile katılabilirsiniz.

10 Nisan tarihine kadar kayıt yaptırmanız öneriliyor. Atölye öncesinde özel hazırlanmış kitler adresinize gönderiliyor. İçinde Narköy’ün atalık domates, salatalık ve biber tohumları, organik toprak, bio çözünür viyoller gibi atölyede ihityacınız olan her şey var.

Atalık tohum ile Mini Bostan Atölyesi

Uygulamalı atölyede; evde bostan oluşturmanın püf noktaları, temiz gıda ve doğal mücadele yöntemleri konularında bilgiler paylaşılıyor.

Atölye eğitmeni Ebru Ersezen Kuşçu’ya birkaç soru sordum.

  • Evimizde mini bostan için ne kadarlık bir alana ihtiyacımız var?

Tohumdan fide yapma aşamasında olduğumuz için, özel bir alana şu aşamada ihtiyaç yok.

  • Atölye isteyen herkes katılabilir mi?

Evet, katılmak isteyen herkes gelebilir. Bu işlere başlamak isteyenler için giriş niteliğinde bir atölye diyebiliriz.

Evde bostan çalışmasında dikkat edilmesi gereken temel bilgileri veriyorum. Ayrıca nasıl temiz gıda tüketebileceğimizi anlatıyorum.

Atalık tohum ile Mini Bostan Atölyesi

Sağlıklı yaşamak istiyorsak, ilk durağımız temiz gıdaları tercih edebilmek olmalı. Bu konuda farkındalık geliştirebilmemizi ve toprağa dokunmamızı önemsiyorum.

Katılımcı sayısı sınırlı olduğu için erkenden kayıt olmanızı öneriyoruz.

Son kayıt tarihi 10 Nisan. 5 Nisan’a kadar kayıt olanlar erken kayıt indiriminden yararlanıyor.

Atölyede birlikte ekeceğiz, sonrasında Whatsapp üzerinden sürekli destek grubu ile ektiklerimizi birlikte büyüteceğiz.

Atalık tohum ile Mini Bostan Atölyesi
Ebru Ersezen Kuşcu

Ebru Ersezen Kuşcu kimdir?

Narköy’ün kurucu ortaklarından olan Ebru Ersezen Kuşcu, doğanın içinde organik gıdalarla arınma programları gerçekleştiriyor.

Atölyelerinde birlikte deneyimleyip öğrenme ve uygulamaya dönüştürmeyi hedefliyor.

2020 Temmuz ayında Artemis yayınlarından çıkan “Yeni Hayata Merhaba” kitabının yazarı.

Diğer atölyeleri: Güne Zinde Başla, Sağlıklı Yaşam Ritüelleri, Bağışıklık Güçlendiriciler.

PAYLAŞ
Önceki İçerikPinoa yerli çiğ susam küncü tahin üretiyor
Sonraki İçerikEkolojik Çocuk için STEAM projeleri ile dolu bir kitap
Meraklı, paylaşımcı ve esinlendirici olmayı seviyorum. Ekolojik yaşama olan merakım, Türkiye’de ve dünyada organik ürünleri araştırmaya yöneltti beni… 2006 yılında organik ürünleri tüketici ile buluşturan Türkiye'nin ilk e-ticaret sitesinin kurucularındanım. Sağlıklı, çevre dostu, yeşil, organik ve ekolojik ürün üreticileri, çiftçiler, ithalatçılar, tüketiciler, sivil toplum kuruluşu çalışanları, yayıncılar, yazarlar, akademisyenler ile tanıştım. Öğrendiklerimi paylaşmak istedim ve 2011 yılında “Aslı Dede ile Yeşil Yaşam” radyo programına başladım. “Yeşil yaşam için neler yapabiliriz?” sorusunun cevaplarını konuklarım ile birlikte arıyorum. Çocuklar için yeşil, ekolojik, sürdürülebilir yaşam haberleri ve yararlı bilgilere ulaşabileceğiniz Yesilcocuk.com sitesini yönetiyorum. Karnaval.com radyo BabyJoy'da Yeşil Çocuk programını hazırlayıp sunuyorum. Posta Gazetesi Pazar Postası ekinde "Doğal Yaşam" sayfasını hazırlıyorum. Milliyet - PembeNar.com Aile bölümü Yeşil Çocuk köşesinde yazıyorum. Yeşil, ekolojik, organik, sürdürülebilir yaşam alanında içerik ile pazarlama (text, audio, video), etkinlik, atölye ve sosyal sorumluluk projeleri geliştiriyorum. Organik yaşamı merak etmeye, öğrendiklerimi paylaşmaya ve esinlendirici olmak için çalışmaya devam ediyorum. Program arşivime ve yazılarıma Yesilinasli.com'dan ulaşabilirsiniz. İÜ SBF Kamu Yönetimi lisans, İÜ SBE Tanıtım Halkla İlişkiler yüksek lisans mezunuyum. Öğrencilik yıllarında vekil ilkokul öğretmenliği yaptım, çocuk tiyatro oyunlarında oynadım. 1996-97 arası ABD’de yaşadım ve GWU Uluslararası Halkla İlişkiler Sertifika Programı’na katıldım. 1993’den bugüne online-offline pazarlama iletişimi ve e-ticaret proje geliştirme alanlarında çalıştım. Bersay İletişim, Futurekids, Doğan Online e-kolay.net, Borusan Elektronik Otomax.com, Hurriyetemlak.com ve Kanz Çocuk Giyim pazarlama iletişimi ve e-ticaret projelerinde görev aldım.

CEVAP VER