Ekolojik Çocuk için STEAM projeleri ile dolu bir kitap

Ekolojik Çocuk için STEAM projeleri ile dolu 7-14 yaş için hazırlanan çalışma Kitap Koala’dan yayınlandı. Kendine yetebilmenin el kitabı bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matema­tik ile yol gösteriyor.

Ekolojik Çocuk

Kitap Koala, elde ettiği kâr ile sokak hayvanlarının tedavisini finanse etmek amacıyla kuruldu. Üyelerinin satın aldığı askıda kitapları okullara ulaştıyor. Askıda mamaların barınaklara gönderilmesine aracılık ediyor.

Yayınevi çocuklar için “Kendine Yetebilmenin El Kitabı” alt başlığı ile “Ekolojik Çocuk” adlı bir kitap yayınladı. Kitabın yazarları Gill Bridgewater ve Alan Bridgewater.

Ekolojik Çocuk kitabı yaratıcılığı çevre duyarlılığıyla akıllıca bir araya getiriyor. 7-14 yaş çocukları mobil cihazlarını bırakıp ken­di kendilerine üretmeleri için cesaretlen­diriyor.

Kitapta bulunan projeler çocukları kendilerini ve çevrelerini keşfetmeye yönlendiriyor. Heyecan veri­ci STEAM projeleri bilim, teknoloji, mühendislik, sanat ve matema­tik ile öğrenimi destekliyor.

Kolay takip edilen adım adım yönergeler ve fotoğraflar ile çocuklar yetişkin gözetiminde projeleri rahatlıkla uygulayabiliyor.

Ekolojik Çocuk

Ekolojik Çocuk için 28 STEAM projesi

Kitapta yaratıcılıkla çevre duyarlılığını birleştiren 28 harika STEAM projesi bulunıyor.

Bir rüzgâr türbini veya bir go-kart inşa etmek, ışıkta yetişen sebzeler üretmek, çevreci hediyeler yapmak için ilham veren fikirler öneriyor.

Öğrencilerin kendi potansiyellerine ulaşmalarına yardımcı olmak için sağlam bir STEAM altyapısı ile destekleniyor.

Çocuklara “Yarat, Keşfet, Geliştir” çağrısı yapan kitap hakında Your Home dergisi şu yorumu yapmış: “Çocuklarınızı dışarı çıkmaya, kendilerini ve çevrelerini keşfetmeye teşvik edecek heyecan verici projelerle dolu. Çocuklarınıza çevre için duyarlı olmanın önemini ve etrafımızdaki dünyaya olumlu bir katkı yapmanın nasıl mümkün olacağını öğretmenin harika bir yolu.”

CEVAP VER