Dünya Arı Günü için çocuklar resim çiziyor

Dünya Arı Günü için BEE’O Propolis ve Düzce Üniversitesi ödüllü resim yarışması düzenliyor. Çocuklar “Arı varsa, hayat var” teması ile çiziyor. Yarışmaya başvuru 5 Mayıs tarihine kadar devam ediyor.

Dünya Arı Günü

Dünya üzerindeki tüm canlıların yaşamında arıların çok önemli bir rolü var. Arılar yok olursa insan yaşamının en fazla 4 yıl devam edebileceği söyleniyor.

Türkiye’de sözleşmeli arıcılık modeli ile Anadolu arılarının balı ve bal ürünleri ile bizi buluşturan BEE’O Propolis, kurulduğu günden bugüne önce arılar için çalışıyor.

BEE’O Propolis; Gıda Yüksek Mühendisi Propolis Uzmanı Aslı Elif Tanuğur Samancı, Ziraat Mühendisi Arıcılık Uzmanı Taylan Samancı ve Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu tarafından 2013 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent’te kuruldu.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden ham bal, doğal besin içeriği ve biyolojik yapısı korunmuş propolis, arı sütü, polen gibi doğal arı ürünlerinden oluşan inovatif ürünler üretiyor.

Dünya Arı Günü

Ham bal, ısıl işleme uygulanmamış pastörize edilmemiş, kovandan alındığı hali ile sunulan doğal bal anlamına geliyor. Balda doğal olarak bulunan enzimler, vitaminler, polenler ile besin değeri korunmuş baldır.

Aslı Elif Tanuğur ile propolis hakkında yaptığımız ayrıntılı sohbet için tıklayın

BEE’O Propolis, yıllardır yaptığı çalışmalar ile bize arıların ve ham balın değerini sık sık anlatıyor. 20 Mayıs Dünya Arı Günü için çocuklara özel bir proje hazırladı.

Dünya Arı Günü Ödüllü Resim Yarışması

BEE’O Propolis, Düzce Üniversitesi iş birliği ile arıların dünyamız önemini vurgulayan “’Arı varsa, hayat var!’” temalı ödüllü bir resim yarışmasına düzenliyor.

Yarışmaya hem çocuklar hem gençler katılabiliyor. Yarışma ilkokul, ortaokul, lise, ön lisans, lisans, lisansüstü tüm öğrencilere açık. Her öğrenci bir eser ile yarışmaya başvurabiliyor.

Başvurular 1 Nisan-5 Mayıs tarihleri arasında online olarak yapılıyor.

Kazanan 3 kişiye 2500 TL, 3 kişiye tablet, 2. ve 3. kişilere ise BEE’O Propolisin birbirinden özel paketleri hediye ediliyor.

CEVAP VER