23 Nisan Sıfır Atık Resim Yarışması Akademi Çevre

23 Nisan Sıfır Atık Resim Yarışması ile çocuklar sınırlı kaynak kullanımı temasında çiziyor. Yarışmaya Akademi Invest Holding şirketlerinde çalışan tüm personelin 5-12 yaş grubu çocukları katılabiliyor.

23 Nisan Sıfır Atık Resim Yarışması

Atık yönetiminde Türkiye’nin lider firması Akademi Çevre, atık dönüşümünün çevre koruma için önemini anlatmaya devam ediyor.

Çocuklar için “Akademi Junior” başlığı altında farklı çalışmalar ile öncülük ediyor.

Çocukların tüm dönüşüm sürecini öğrenerek “Atık Yönetim Uzmanı” olduğu “Akademi Çevre Geri Dönüşüm Merkezi” KidZania İstanbul’da açıldı.

Geri Dönüşüm Merkezi’ni sanal olarak ziyaret etmek için https://kidzania.360gez.com/

Ayrıca “Bay Akademi” karakterinin çocuklara geri dönüşümü adım adım anlattığı tanıtım filmi hazırladı.

23 Nisan Sıfır Atık Resim Yarışması ikinci yılında 

Akademi Çevre, çalışanlarının çocuklarına özel düzenlediği ve bu yıl ikincisi düzenlenen “23 Nisan Resim Yarışması” ile çocukların bayram coşkusuna ortak oluyor.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten dünya çocuklarına armağan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında çocuklar gezegenimizin geleceği için çiziyor.

Yarışma, Sıfır Atık bilincini desteklemeyi ve çocukların resim yeteneklerini geliştirmeyi amaçlıyor. 5-12 yaş arası çocukların katılacağı yarışmada tema: Sınırlı Kaynak Kullanımı.

Ödüle hak kazanan çalışmalar, Akademi Çevre Yönetim Kurulu’nun da yer alacağı bir seçici kurul tarafından yapılacak değerlendirme ile belirleniyor.

Birinci 2.000 TL, ikinci 1.500 TL, üçüncü ise 1.000 TL ile ödüllendiriliyor.

Yarışma, Akademi Invest Holding çatısı altındaki tüm iştirak şirketlerinde çalışan personel çocuklarının başvurularına açık.

Resimler 19 Nisan 2021 Pazartesi gününe kadar Akademi Çevre İnsan Kaynakları (İK) Departmanına ulaştırılıyor.

Bay Akademi ile Geri Dönüşüm Filmi

Bay Akademi, çocuklara Akademi Çevre Geri Dönüşüm Tesisi’nde atıkların nasıl geri dönüştürüldüğünü anlatıyor.

Çocuklar için özel olarak hazırlanan filmde Bay Akademi bakın neler söylüyor:

Geri dönüşümün ne olduğu biliyor muyuz? Geri dönüşüm, yeniden değerlendirilebilme olanağı olan cep telefonu, plastik şişe, cam kavanoz gibi atıkların çeşitli işlemlerden geçerek yeniden hammadde olarak üretim sürecine girmesi.

Peki arkadaşlar, atığın ne olduğunu biliyor musunuz? Atık, kullanılmış ve artık kullanım ömrü dolmuş ve çevreye atılması durumunda çevre için zararlı olan her türlü madde.

Atıklarımızı geri dönüştürerek, hem çevremizi kirlenmekten korur ve hem de yeniden kullanımı sağlayarak ülke ekonomisine katkı sağlarız.

CEVAP VER