Evde Keşif Dünyası deney videoları

Evde Keşif Dünyası eğitici deney videoları çocuklarda bilim sevgisini geliştiriyor. Henkel’in Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliği ile okullarda uyguladığı bilim atölyeleri projesi 12 farklı video ile evde devam ediyor.

Evde Keşif Dünyası deney

Henkel, Türkiye’de çocukları bilimin ışığıyla tanıştırmak için Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliği ile “Keşif Dünyası” projesi ile okullarda ücretsiz bilim atölyeleri yapıyor. Proje uzaktan eğitim döneminde de çocuklarla birlikte olmaya devam ediyor.

Bilim sevgisini geliştirmeye yönelik keyifli ve eğitici deneyler dijital platformda “Evde Keşif Dünyası” videolarıyla tüm çocuklara ulaşıyor.

Evde Keşif Dünyası deney videoları ile çocuklar eğlenerek öğreniyor

Çocuklar videolardaki deneyleri laboratuvar gereçlerine de ihtiyaç duymadan evde kolay bulabilecekleri malzemeler ile yapabiliyor.

Proje kapsamında eğlenceli ve bilgilendirici 12 farklı deney içeriği videosu sunuluyor.

“Evde Keşif Dünyası” videoları, Keşif Dünyası’nın Darüşşafaka Eğitim Kurumları’ndaki merkezinde çekildi.

Tüm çocuklar YouTube platformu Henkel kanalında “Keşif Dünyası” yazarak “Evde Keşif Dünyası” videolarını izleyebiliyor.

Videoları izleyerek çocuklar evlerindeki basit malzemeler ile deneyler yapıyor. Suyun ilginç özelliklerini keşfediyor, patatesten nişasta elde etmeyi, nişastadan suda çözünebilir folyo ya da yapıştırıcı yapmayı öğreniyor.

Deneyleri anne babalar da çok seviyor. Çocuklara evde anne ve babaları da eşlik edebiliyor.

Deney videoları ile çocukların bilim sevgisi gelişiyor

Henkel “Keşif Dünyası” projesine, çocukların ilk ve belki de en önemli keşiflerini kendi içlerinde yapmaları inancıyla başladı. Proje Türkiye’de 2015 yılından bu yana Yaratıcı Çocuklar Derneği iş birliği ile gerçekleşiyor.

Uzman eğitimciler eşliğinde, çocukların bilinmeyene ulaşma meraklarını uyandırmak için bilim ve sürdürülebilirlik atölyeleri düzenleniyor.

Başlangıçtan bugüne İstanbul’daki devlet okullarında ve diğer şehirlerdeki etkinliklerde tüm öğrencilerin katılımına açık ücretsiz bilim atölyeleri yapıldı.

2018 yılında ülkemizin en köklü ve saygın eğitim kurumlarından Darüşşafaka Eğitim Kurumları bünyesinde, Keşif Dünyası’nın Türkiye’deki ilk ve dünyadaki üçüncü merkezi açıldı.

Yüz yüze eğitim döneminde bu merkezde ve diğer okullardaki atölye çalışmaları ile 25 bine yakın öğrenciye ulaşıldı.

Salgın döneminde uzaktan eğitim sürecine geçiş ile birlikte proje dijital platformda devam ediyor.

“Evde Keşif Dünyası” videoları ile çok daha fazla çocukta bilim sevgisinin gelişmesi amaçlanıyor.

CEVAP VER