Çocuklarla Online Doğa Gözlem Okulu başlıyor

Çocuklarla Online Doğa Gözlem Okulu 15 Nisan’da başlıyor. Doğadabuan kitabı yazarı, Biyomühendis ve Doğa Farkındalığı Uzmanı Hüseyin Çağlar İnce ile birlikte 6-14 yaş çocuklar ilkbaharda kendi belgeselini yaşıyor.

Çocuklarla Online Doğa Gözlem Okulu

Online Doğa Gözlem Okulu ile çocuklar yaşadıkları çevreden başlayarak kuşları, ağaçları, kelebekleri tanımlamayı öğreniyor.

Beş oturumdan oluşan eğitim 15-22-29 Nisan, 06-13 Mayıs Perşembe günleri saat 20.00’de Zoom üzerinden gerçekleşiyor.

Çevrimiçi eğitim ile dünyanın her yerinden etkinliğe katılmak mümkün oluyor.

Eğitimen Biyomühendis ve Doğa Farkındalığı Uzmanı Hüseyin Çağlar İnce çocuklara şöyle sesleniyor:

“Balkondan parka, ormandan sulak alanlara her yer bize okul, her canlı bize arkadaş. Sıradaki doğa görevi seni bekliyor. Kuş yuvası yapımından, minik doğa sunumu oluşturmaya, çektiğin fotoğraflardan çizim yapmaya, birlikte üreteceğimiz ve eğlenceli gözlem oyunları oynayacağımız okulumuzda buluşalım”

Çocuklarla Online Doğa Gözlem Okulu Eğitmeni Hüseyin Çağlar İnce

Biyomühendis ve Doğa Farkındalığı Uzmanı HÜseyin Çağlar İnce  “Çocuklarla Online Doğa Gözlem Okulu” eğitimde çocuklara rehberlik ediyor.

HÜseyin Çağlar İnce 1981 yılında Köyceğiz’de doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Antalya’da tamamladı. Ege Üniversitesi Biyomühendislik Bölümü mezunu.

Türkiye’nin biyolojik ve kültürel çeşitliliğinin tanıtımı ve korunması için çalışıyor. Atlas, Yeşil Atlas, Buğday, Tempo ve Magma dergilerinde yazarlık ve editörlük yaptı.

2008 yılında Kayıp Masallar projesi ile Kaz Dağları ve Toroslar’ı dolaşarak Yörük masallarını derledi. TRT Belgesel’de Türkiye yaban hayatını konu alan “Henüz Çok Geç Değil” belgesel serisini hazırlayıp sundu. Antalya’nın endemik canlı türlerini anlatan filmler hazırladı.

Antalya’da yaşayan Hüseyin Çağlar İnce sürdürülebilir turizm için projeler üretiyor.

Türkiye’de bir ilk olan “Doğadabuan” adlı Doğa Gözlemine Başlama Rehberi kitabını yayınladı.

Türkiye’nin biyokültürel değerlerini okullarda farklı yaş gruplarına doğa eğitimleri ile anlatıyor. Öğrenciler beş duyu organını kullanarak doğayı hissedip canlıları ve yaşadıkları coğrafyayı tanıyor.

CEVAP VER