Atık malzemelerden kostüm defilesi ve resim sergisi

Atık malzemeler ile çocuklar neler yapabilir? 21. Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı Nilüfer Gökay Ortaokulu öğrencileri atık malzemelerden tasarladıkları eserleri kostüm defilesi ve resim sergisi ile sundu. Defile ve sergi açılışı Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, YEKÜV yetkilileri, öğrenciler ve velilerin katılımıyla gerçekleşti.

Atık malzemelerin geri dönüşümüne dikkat çekmek amacıyla düzenlenen etkinlikte görsel sanatlar ve teknoloji tasarım öğretmenleri öncülüğünde öğrencilerin tasarladığı 66 farklı kostüm sunuldu. Atık malzemelerle ebru, akrilik, pastel tekniği, üç boyutlu seramik çalışmaları ve hayvan figürleriyle hazırlanan resim sergisinin açılışı da yapıldı. Resim sergisi bir hafta süreyle ziyaret edilebilecek.

2001 yılında Nilüfer Gökay ve daha sonra Gülsen-Mustafa Bozdağ’ın bağışlarıyla başlatılan ve diğer bağışçıların katkılarıyla inşaatı 2002 yılında 21. Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı (YEKÜV) tarafından tamamlanarak Milli Eğitim’e armağan edilen “21. Yüzyıl Eğitim Ve Kültür Vakfı Nilüfer Gökay Ortaokulu” örnek okullar arasında yer alıyor. Öğrenim gören öğrencilerin gelişimine katkıda bulunmaya devam eden YEKÜV, Önce Öğretmen Projesi’yle okul öğretmenlerini de düzenli olarak ziyaret ediyor.

CEVAP VER