Beslenme çantasına organik ekmek seçeneği Le Pain Quotidien

Okul hazırlıkları başladı. Çocuklara sağlıklı kahvaltılık ve beslenme çantası seçenekleri araştırmaları da başladı. Beslenme çantasına organik ekmek seçeneği olarak Le Pain Quotidien lezzetlerini deneyebilirsiniz.

Beslenme Çantasına Organik Ekmek

Minik Alain çocukluğunu Belçika’da büyükannesinin ekmek yapışını izleyerek geçirdi. Büyünce Brüksel’de genç bir şef olan Alain Coumont, çocukluğunun ekmeklerini yapabilmek için küçük bir fırın açmaya karar verdi ve ilk fırınını Brüksel’de açtı. Fırınının adını “taze, günlük ekmek” anlamına gelen “Le Pain Quotidien” koydu. Brükselliler bu yetenekli şefin ekmeklerini çok sevdi.

Coumont, lezzetli ekmekleri ile birlikte çorba, salata ve tartine ile sunduğu seçenekleri artırdı. Daha sonra sokak pazarından aldığı uzun bir ahşap masada misafirlerine yemek servis etmeye başladı ve Le Pain Quotidien’in topluluğa açık ilk “paylaşılan masa”sı böylece kuruldu. İlk mağazasını 1990’da Brüksel’de açan Le Pain Quotidien, bugün 19 farklı ülkede, 146 mağazasıyla hizmet veriyor.

Beslenme Çantasına Organik Ekmek

Çocuğunuzun beslenme çantasına organik ekmek olarak tam buğday unlu, çavdarlı, zeytinli, fındık-üzümlü ve beş tahıllı Le Pain Quotidien ekmeklerinden birini seçebilirsiniz.

Organik un taş değirmende öğütülüyor ve doğal maya ile keten sepetlerde yavaşça mayalanarak organik ekmekler pişiriliyor. Tamamı organik un ile hazırlanan ekmeklerin içinde hiçbir katkı maddesi bulunmuyor. Le Pain Quotidien, organik ekmek keyfini evlerinde yaşamak isteyenler için tam, yarım ve çeyrek olarak da sunuyor.

Le Pain Quotidien mağazalarında çocukların beslenme saatlerinde ekmekleri ile birlikte yiyebilecekleri organik sürülebilir çikolata da bulunuyor.

Özel çocuk menüsünde yer alan brioche sandviçler, penne veya mini ricotta tartineler çilekli limonata veya taze portakal suyu ile yenilebilir. Ballı taze mevsim meyveleriyle süslenen waffle ve dondurmalı meyve salatası da denenebilir.

Organik Ekmek

Türkiye’deki Le Pain Quotidie mağazaları nerede?

Lezzetli organik ekmekleri, iştah açıcı tartine çeşitleri, salataları ve organik ürünleri tanınan Belçika’nın ünlü cafe zinciri Le Pain Quotidien, Türkiye’de ilk mağazasını 2006 yılında Kanyon AVM’de açtı. İstinye Park AVM, Suadiye ve en son Buyaka’da açtığı mağazaları ile bugün toplam 4 mağazasında misafirlerini ağırlıyor.

Daha fazla bilgi için: www.lepainquotidien.com.tr

CEVAP VER