Bozcaada Deniz ve Seramik Eller Çocuk Kampı

Çocuklarınızla doğa harikası Bozcaada’da kamp ateşi eşliğinde muhabbetlere dalmak ister misiniz? “Kampa gidelim mi baba?” tarafından organize edilen bu çok özel tatilde, kendine ait sahili olan Gülerada’nın (www.gulerada.com) bağ odalarında ve bağın içindeki alanda çadırda konaklayarak seramik üretimler yapacaksınız. Olgunlaşmış bağ var ise bolca üzüm yiyip bağ bozacak ve üzümleri evinize götüreceksiniz. Üretirken dinleneceksiniz.

Bozcaada Deniz ve Seramik Eller Çocuk Kampı, 2017 yazında dört farklı dönemde organize ediliyor. 16-22 Temmuz, 6-12 Ağustos, 13-19 Ağustos ve 20-26 Ağustos.

Detaylar ve katılım formu için: www.kampagidelimmibaba.com

Kampa sadece babalar ile mi gidiliyor?

Kampı düzenleyen “Kampa gidelim mi baba?” olunca ilk akla gelen soru bu oluyor. Üzülmeyin hanımlar ve beyler… Kampa anneler, teyzeler, amcalar, dedeler, herkes katılabilir. Çocuk olmadan da katılabilirsiniz.

“Kampa gidelim mi baba?” nasıl kuruldu?

Uzun yıllar sıradışı sporlar ile ilgilenmiş bir aile, doğanın kişisel gelişim üzerindeki gerekliliklerini ve olumlu etkilerini bildiklerinden “doğa yoksunu” çocuklar yetiştirmek istemiyor.

Doğa içerisinde şehir koşuşturmacasından uzaklaşmak, uyumlanmak, temiz hava temiz enerji ile dolmak, doğa ile uyum, yardımlaşma ve değişik bir deneyim olarak çocukları ile kamp yapıyorlar.

AVM’ler dışında seçeneği olmayan ama böyle bir alternatif arayan ailelere de klavuzluk ederek bir topluluk oluşturmak ve toplumda bu tür etkinliklerin artmasını sağlamak amacıyla yola çıkıyorlar. “Böylelikle çocuklarımıza doğanın değerini daha iyi anlatabiliriz. Doğayı korumayı öğretebiliriz.” diye düşünüyorlar.

“Kampa gidelim mi baba?” toplumda pek bilinmeyen kampcılık sporunun hangi yaş olursa olsun çocuklarımızla da yapılabileceğini kanıtlayan toplumsal bir proje.

CEVAP VER